Zobacz
Do góry

„Dziękuję Lechowi za dobrą naukę”

Zagłębie Sosnowiec wysoko przegrało z Lechem Poznań. Na konferencji prasowej spotkanie skomentowali trenerzy Dariusz Dudek i Ivan Djurdjević.

Dariusz DUDEK, trener Zagłębia Sosnowiec: W pierwszej kolejności chciałem podziękować Lechowi za dobrą naukę. Mam nadzieję, że nie pójdzie ona w las. Patrząc na wynik spotkania, przegraliśmy trochę za wysoko. Lech wszystko co miał, wykorzystał. My natomiast stworzyliśmy dużo sytuacji, których nie potrafiliśmy skutecznie wykończyć. O to mam pretensje do mojego zespołu. Przeciwko takim zespołom, mając jedną-dwie sytuacje stuprocentowe, trzeba je wykorzystać. A my dzisiaj mieliśmy ich znacznie więcej. Za tydzień kolejne ciężkie przetarcie, bo gramy z Legią. Musimy wziąć się do pracy, by skutecznie powalczyć o utrzymanie w ekstraklasie.

FOT. MICHAL CHWIEDUK / 400mm.pl

Ivan DJURDJEVIĆ, trener Lecha Poznań: – Był to trochę dziwny mecz. Z jednej strony wynik wysoki, ale organizacja gry w defensywie całego zespołu wyglądała bardzo źle. Mogliśmy stracić kilka bramek przez brak koncentracji linii obrony. Dobrze, że Jasmin Burić obronił kilka strzałów, w kilku momentach obrońcy zdążyli zareagować. Nasze błędy wynikały też trochę z innego ustawienia drużyny. Musieliśmy dokonać rotacji w składzie, zmęczenie się nakładało po tych wszystkich meczach i zadecydowałem, że niektórzy zawodnicy muszą odpocząć, choć oni sami nie chcieli. Nie graliśmy dziś typowo na dwóch napastników, ale z jednym Pawłem Tomczykiem oraz z dwójką szybkich zawodników ustawionych tuż pod nim – Joao Amaralem i Maciejem Makuszewskim. Ta współpraca między nimi wyglądała bardzo dobrze, cieszą dwa gole Tomczyka. Po krytyce, jaka go spotkała, udźwignął ten ciężar i tymi bramkami „wrócił do życia”.


FOT. MARCIN RAJCZAK/ 400mm.pl

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa