Kompromitacja „Niebieskich”. Klęska w meczu outsiderów

Bardzo ważne dla sytuacji w dole tabeli spotkanie Ruch Chorzów – KPR Jelenia Góra , „Niebieskie” zaczęły fatalnie, bo już na początku traciły kilkubramkowy dystans do rywalek (0:3, 1:7 w 13 min). Trener Knopik ratował sytuację minutową przerwą, ta jednak nie poprawiła słabej postawy jego podopiecznych (2:11 w 20 min). Chorzowianki obijały Martynę Wierzbicką, nie wykorzystywały rzutów karnych, nie miały pomysłu ani na grę w obronie, ani w ataku. Będąca do tej pory bez punktów drużyna z Jeleniej Góry już po 30 minutach była w znakomitej sytuacji, z wielkimi nadziejami na pierwszy sukces w sezonie.

Odwrotne nastroje panowały naturalnie w gronie dziwnie apatycznych i bardzo słabo dysponowanych gospodyń. – Nic nie funkcjonowało – podsumowywał szkoleniowiec Ruchu. – Od pierwszych minut mieliśmy problemy w obronie, nie funkcjonowaliśmy w ataku, rzucaliśmy sobie piłki w nogi… Z każdym fragmentem było coraz gorzej. Dawaliśmy w prezencie bramki przeciwniczkom pozwalając im uwierzyć, że Ruch jest do pokonania.

Druga połowa niedzielnego spotkania zaczęła się równie źle, jak pierwsza, od trafienia z linii siedmiu metrów Izabeli Świerżewskiej, a potem udanych kontr Aleksandry Tomczyk oraz Martyny Żukowskiej i w Chorzowie praktycznie skończyły się emocje. Ruch doznał na własnym parkiecie zaskakującej nie tylko ze względu na rozmiary porażki w bieżących rozgrywkach. – Pokazaliśmy negatywną twarz. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski z tego meczu. Że już nigdy taki mecz nam się nie przytrafi.

Ruch Chorzów – KPR Jelenia Góra 21:31 (7:16)

RUCH: Chojnacka, Kuszka – Drażyk 2, Polańska, Masłowska 4, Tyszczak 6, Piotrkowska 1, Doktorczyk, Nimsz, Kiel, Lipok 2, Sójka 1, Grabińska 3, Stokowiec 2. Kary 6 min. Trener Jarosław KNOPIK.

KPR: Szczurek, Wierzbicka – Bielecka, Oreszczuk 7, Tomczyk 6, Jurczyk 7, Kobzar 6, Załoga 1, Basta, Żukowska 1, Świerżewska 2, Kanicka 1. Kary 20 min. CZER: Kobzar (46., z gradacji kar). Trener Michał PASTUSZKO.

Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak (obaj Radom). Widzów 249.