Zobacz
Do góry

GKS Tychy uciekł spod topora. Będzie siódmy mecz

Tyscy obrońcy tytułu mistrzowskiego stanęli nad przepaścią, bo w rywalizacji z Automatyką przegrywali 2-3, a kolejny mecz musieli rozegrać nad morzem.

A hokeiści z Gdańska, pod kierunkiem trenera Marka Ziętary, w czterech ostatnich meczach grali niezwykle konsekwentnie. Wszystko jednak poszło po myśli tyszan i ich kibice odetchnęli z ulgą, choć o awansie do półfinału zadecyduje środowy mecz w Tychach. Chyba jednak gospodarze powinni mieć nieco więcej atutów mimo że ten play off co rusz przynosi niespodzianki.

Evan Cowley to solidny golkiper, ale i jemu zdarzają się kiksy. Ledwo się mecz zaczął, a Kanadyjczyk, również z amerykańskim paszportem, wyjechał pod  bandę i tak nieszczęśliwie próbował podać do partnera, że krążek padł łupem Jakuba Witeckiego. Tyski skrzydłowy błyskawicznie przekazał go do swojego środkowego Radosława Galanta i tym sposobem tyszanie objęli prowadzenie. A potem rozpoczęła się zacięta walka o każdy centymetr lodu. Obaj bramkarze mieli pełne ręce pracy. Jednak gola zobaczyliśmy dopiero po 56:30, kiedy to Gleb Klimenko, po podaniu Aleksa Szczechury, błyskawicznie wyskoczył z własnej tercji i popędził samotnie na bramkę gospodarzy. Pewnie umieścił krążek w siatce i trener Ziętara natychmiast poprosił o czas. A zaraz po nim wycofał bramkarza, jednak ten manewr przyniósł odwrotne skutki, bo Peter Sykora zdobył 3. gola.

Teraz oba zespoły czeka ostatnia bitwa hokejowa na tafli w Tychach.

 

AUTOMATYKA GDAŃSK – GKS TYCHY 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw) 3-3.

0:1 – Galant – Witecki (1:09, w osłabieniu), 0:2 – Klimenko – Szczechura (57:39), 0:3 – Sykora – Kotlorz (59:22, do pustej).

 

FOT. WOJCIECH FIGURSKI / 400mm.pl

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej

 • I liga hokeja silniejsza i ciekawsza?

  Pomysł I ligi z obcokrajowcami bez limitu, forsowany przez prezesa związku, naszym zdaniem nie znajduje uzasadnienia w rzeczywistości.

  Włodzimierz Sowiński25 maja 2019
 • Tauron KH GKS Katowice. Podpisują kontrakty

  Patryk Krężołek, 20-letni utalentowany napastnik, postanowił przedłużyć pobyt w Tauronie KH GKS-ie Katowice i podpisał nowy, 3-letni kontrakt.

  sow23 maja 2019
 • Trener, dyrektor i sponsor w Unii

  55-letni Słowak Roman Stantien został nowym trenerem drużyny z Oświęcimia, a funkcję dyrektora sportowego powierzono jednej z klubowych ikon, Waldemarowi Klisiakowi.

  sow22 maja 2019
 • Dufva w Katowicach!

  56-letni Risto Dufva, wielce doświadczony trener rodem z Finlandii, podpisał roczny kontakt z Tauronem KH GKS Katowice – poinformowało biuro prasowe...

  sow17 maja 2019
 • Długa kolejka po medale

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego Szwedzi oraz silna reprezentacja Rosji należą do głównych faworytów turnieju.

  Włodzimierz Sowiński10 maja 2019
 • Niezastąpiony duet

  Rafał Radziszewski i Damian Słaboń, dwaj wychowankowie, nie zamierzają rezygnować z gry i to jest dobra wiadomość do kibiców.

  Włodzimierz Sowiński9 maja 2019
 • Wronka: Nie pluć w brodę

  Czołowy reprezentant kraju rozpoczyna po raz drugi swoją zagraniczną sportową przygodę.

  Włodzimierz Sowiński8 maja 2019
 • Smutne pożegnanie

  Opuszczam reprezentację, ale będę wspierał moich młodszych kolegów i trzymał za nich kciuki - deklaruje kapitan biało-czerwonych, Tomasz Malasiński.

  Włodzimierz Sowiński7 maja 2019
 • „Przemek Odrobny to doświadczony bramkarz, ale już nie raz wywinął jakiś numer”

  Trzy pytania do Leszka Laszkiewicza, byłego reprezentanta kraju, obecnie dyrektora sportowego JKH GKS Jastrzębie.

  Włodzimierz Sowiński6 maja 2019