Zobacz
Do góry

„Bitwa o Śląsk”. Młodziński walczy o pas

To już trzecia edycja „Bitwy o Śląsk”, podczas której odbywają się walki amatorów i zawodowców. Kamil „Camillo” Młodziński stoczy pojedynek w walce wieczoru.

Po udanych galach w Mysłowicach i Siemianowicach, kolejna odbędzie się dziś (27.10.) w zabrzańskiej hali Pogoni. O godzinie 14.00 rozpocznie się mecz w boksie olimpijskim, w którym Polska zmierzy się z Ukrainą. Po amatorskich zmaganiach na ring wejdą zawodowcy.

Mierzy w pas

W walce wieczoru Kamil „Camillo” Młodziński (9 zw. – 5 KO, 2 por., 4 rem.) będzie walczył o pas Międzynarodowego Mistrza Polski w półśredniej z Ukraińcem Bohdanem Zemlianijem (7 zw. – 4 KO, 7 por., 1 rem.).

Dla urodzonego w Tychach, a mieszkającego w Mysłowicach 28-letniego Młodzińskiego będzie to szansa na zdobycie pierwszego mistrzowskiego pasa. Na amatorskich ringach stoczył 146 pojedynków, z których 123 kończyło się jego zwycięstwem.

Trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski juniorów i młodzieżowców oraz brązowy medal wśród seniorów. Był powoływany do kadry narodowej, ale w 2010 roku podpisał zawodowy kontrakt. Początkowo walczył na Węgrzech, potem miał trzy lata przerwy, ale w 2015 roku wrócił do ringu.

Inne walki też ciekawe

W 2017 roku stoczył dwa emocjonujące pojedynki z Michałem Leśniakiem, w pierwszym po niejednogłośnym werdykcie górą był jego rywal, drugi – w listopadzie ubiegłego roku w Częstochowie – zakończył się remisem. W ostatnim, podczas II Bitwy o Śląsk w Mysłowicach pokonał Białorusina Andrieja Staliarczuka.

W innym ciekawym pojedynku w Zabrzu zobaczymy mieszkającego w Katowicach Ukraińca Mykolę Vovka (junior średnia, 13 zw. – 9 KO, 3 por.), który zmierzy się z rodakiem Oleksandrem Chabanem (1 zw. – 1 KO, 3 por.). W pozostałych pojedynkach wystąpią: Tomasz „Zadyma” Gromadzki i Tomasz Gargula, Adam Grabiec i Martin Kabrhel (Czechy), Przemysław Gorgoń i Jan Henrich (Czechy) oraz debiutant Damian Stanisławski i Andrij Chamajdar (Ukraina).

Podczas zabrzańskiej „Bitwy o Śląsk” odbędzie się licytacja charytatywna na rzecz syna byłego boksera, a obecnie sędziego Arkadiusza Małka. Wylicytować będzie można kurtkę Tomasza Adamka, w której wychodził do walk, kiedy zdobywał tytuły mistrza świata.

Komentarze

Więcej w boks