Zobacz
Do góry

BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Wytyczony kierunek

Bielszczanki przełamały niemoc i na zakończenie roku wygrały dwa mecze z rzędu. – Znowu jesteśmy na dobrej ścieżce – z nadzieją w głosie stwierdziła Emilia Mucha, przyjmująca BKS-u.

Zawodniczki z Bielska-Białej w bieżącym sezonie nie rozpieszczają swoich fanów. Co prawda w tabeli ich sytuacja nie wygląda źle, bo zajmują szóstą pozycję, ale seria sześciu porażek z rzędu, w tym wręcz zawstydzająca z Developresem SkyRes Rzeszów – w meczu wywalczyły zaledwie 38 punktów – mocno nadszarpnęła ich morale. Fatalną passę udało się przerwać. Przyszły zwycięstwa z Legionovią Legionowo i Energą MKS Kalisz, które poprawiły nastrój w klubie i drużynie. – Nie jest łatwo pozbierać się po tylu przegranych. Mieliśmy je w głowie. Cały czas ciężko trenowałyśmy, by cieszyć się ze zwycięstw. I wreszcie się udało. Wyszłyśmy na parkiet i pokazałyśmy, że nie zapomniałyśmy jak się gra w siatkówkę – przyznała po zwycięstwie z Legionovią Marta Wellna, przyjmująca bielskiej ekipy. – Odbiłyśmy się od dna i mam nadzieję, że będą teraz kolejne zwycięstwa – dodała.

Wynik lepsza niż gra. Siatkarki BKS-u wygrały z MSK-em Kalisz

Mimo zwycięstw, mankamentów w grze BKS-u jest jeszcze sporo, co pokazało spotkanie z Energą MKS-em. Przede wszystkim brakuje stabilizacji. Gra bielszczanek falowała. Zdarzało im się seryjnie popełniać błędy. Brakowało przyjęcia zagrywki i kończącego ataku. Ale ambicji nikt im nie może odmówić. W pierwszym i czwartym secie pokazały ogromne serce do walki, odrabiając odpowiednio dziewięć (3:12) i siedem punktów (3:10) starty. – Na początku szwankowało przyjęcie, nie skończyłyśmy też kilku ataków. W czwartym secie natomiast chyba zabrakło nam koncentracji. Wydawało się nam, że jest już po meczu – tłumaczyła Emilia Mucha, która spotkanie zaczęła w kwadracie dla rezerwowych, a zakończyła ze statuetką dla najlepszej zawodniczki. – Nie ukrywam, że to fajne uczucie, ale najważniejsze są wygrane – oceniła.

W BKS-ie liczą, że po przełamaniu zwycięska seria nie zakończy się na dwóch meczach. – Znów jesteśmy na dobrej ścieżce, ale najbliższy mecz gramy w Pile. Nie mogę niczego obiecać, bo tam się zawsze gra bardzo trudno. Na pewno będziemy walczyć – zapewniła Mucha.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Kibice do Patermana. Współczucie. Żegnaj, Vamara!

  W piątkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja23 maja 2019
 • Kostka: Powiał ożywczy wiatr

  - Mnie w piłce nic nie zdziwi. Poza tym w futbolu jest tak, że kto uczciwie pracuje, ten ma szansę na...

  Michał Zichlarz23 maja 2019
 • Zagłębie Sosnowiec. Hrosso wybrał Cracovię

  Wczoraj w meldunku z Kresowej było o kłopotach z napastnikami. Z Zagłębia Sosnowiec odeszli bowiem wypożyczeni z Legii Warszawa Vamara Sanogo...

  Redakcja23 maja 2019
 • Razem na boisku, razem na wakacjach

  Od wtorku piłkarze Piasta mogą cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem i wakacjami. Ich laba będzie trwała do 12 czerwca, dlatego szybko ruszyli na... lotniska.

  KRIS23 maja 2019
 • Mistrzowie po przejściach

  Głodni sukcesów, niechciani w poprzednich klubach, nastawieni na pracę. Tak w skrócie można opisać piłkarzy Piasta, którzy sięgnęli po historyczne mistrzostwo...

  Krzysztof Brommer23 maja 2019
 • Mogą stracić pół zespołu

  Przyszłość kilku zawodników Górnika Zabrze jest niepewna. To jedna z przyczyn, że trener Marcin Brosz zwleka z podpisaniem nowego kontraktu.

  Michał Zichlarz23 maja 2019
 • Prezydent Krupa: GieKSa musi odbić się od dna

  - Sport to taka działalność, w której czasem bywają niespodziewane zwycięstwa i porażki. Można było zadać sobie pytanie, czy chcemy sportu,...

  Maciej Grygierczyk23 maja 2019
 • Pokrętne losy Friday’ea Eze

  26-letni Patrick Friday Eze, to jeden z najciekawszych piłkarzy, jacy wiosną pokazali się na boiskach zaplecza ekstraklasy. Choć nie pograł wiele,...

  Redakcja22 maja 2019
 • GKS Tychy. Rezygnacja prezesa!

  Grzegorz Bednarski złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu spółki Tyski Sport.

  mag22 maja 2019