Zobacz
Do góry

Cook zapłaci i pomoże?

ROW Rybnik ma kadrowy kłopot przed rozpoczynająca się w niedzielę fazą play offów.

W minioną sobotę po makabrycznie wyglądającym wypadku w Anglii sezon zakończył 19-letni Daniel Bewley. Rewelacyjny Brytyjczyk jest już po serii skomplikowanych operacji, ale na motocykl wsiądzie najwcześniej w przyszłym roku. Złamana w pięciu miejscach kość udowa, pęknięty bark i złamane przedramię potrzebują czasu i długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.

Rybniczanom będzie bardzo ciężko zapełnić lukę w składzie powstałą po nastolatku, który momentalnie stał się jednym z liderów Rekinów. Do poniedziałku zanosiło się na to, że menedżer Jarosław Dymek będzie mógł wybierać tylko pomiędzy Arturem Czają i Andriejem Karpowem, ale nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciągnęła do zespołu z Górnego Śląska Główna Komisja Sportu Żużlowego. Nad Brytyjczykiem Craigiem Cookiem wisiało bowiem widmo srogiej kary za absencję w turnieju o Puchar Nice 1.LŻ.

Cook spóźnił się na te zawody, bo nie zdążył na samolot, wracając z zawodów Grand Prix. Groziło mu 50 tysięcy kary umownej i sankcja dyscyplinarna nałożona przez GKSŻ, która w najbardziej niekorzystnym scenariuszu mogła wynieść kolejne 50 tysięcy złotych. W tej sytuacji rybniccy działacze w ogóle przestali zapraszać żużlowca na treningi, bo nie spodziewali się, że 31-latek, który na dodatek nie stawił się na posiedzenie dyscyplinarne GKSŻ, takie pieniądze zapłaci.

Centrala okazała się jednak pobłażliwa dla żużlowca. Przyjęła jego pisemne tłumaczenie. Jako okoliczność łagodzącą potraktowano też fakt, że Cook ostatecznie dotarł do Gdańska, ale już po rozpoczęciu zawodów.

Wkrótce zawodnik i ROW mają otrzymać oficjalną informację, że ukarany zostanie odszkodowaniem na rzecz organizatora i karą dyscyplinarną. W sumie będzie musiał więc wpłacić do kasy GKSŻ 10 tysięcy złotych. – Jeśli zwróci się z prośbą, to najprawdopodobniej zgodzimy się, żeby rozłożyć mu te obciążenie finansowe na raty. Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zawodnik wystąpił w barwach ROW-u w zbliżających się play offach – stwierdził przedstawiciel GKSŻ, Łukasz Szmit.

Świetnie spisujący się w ostatnim czasie w lidze brytyjskiej Cook wydaje się być znacznie lepszą opcją na uzupełnienie składu na dwumecz z Car Gwarant Startem Gniezno (pierwszy mecz w niedzielę na wyjeździe o godz. 14:30) niż Czaja (totalnie zawiódł w ostatnim meczu w Pile – zero punktów w trzech startach) i Karpow, tym bardziej, że Ukrainiec startuje w piątek w Danii i nie będzie mógł stawić się w Rybniku na przedmeczowym treningu.

Komentarze

Więcej w sportowy mix

 • 1. liga żużlowa. ROW boleśnie wypunktowany w Ostrowie. Zmiana lidera

  Wyrównany mecz na szczycie 1. Ligi Żużlowej, pomiędzy Arged Malesa TŻ Ostrovią, a PGG ROW-em Rybnik zakończył się wynikiem 42:47.

  Kacper Janoszka26 maja 2019
 • Jak Japończyk staranował Igę

  Dziewczyny już są bardzo szybkie, ale 16 czerwca w Memoriale Kusocińskiego postaram się rywalizować z nimi ramię w ramię - zapowiada...

  Tomasz Mucha26 maja 2019
 • Kłos trenuje z uśmiechem

  Karol Kłos po roku powrócił do kadry. - Gdyby nie ta przerwa, to bym się rozsypał - powiedział.

  Redakcja26 maja 2019
 • I liga hokeja silniejsza i ciekawsza?

  Pomysł I ligi z obcokrajowcami bez limitu, forsowany przez prezesa związku, naszym zdaniem nie znajduje uzasadnienia w rzeczywistości.

  Włodzimierz Sowiński25 maja 2019
 • ROW Rybnik. Poważny egzamin

  W niedzielę na szczycie pierwszej ligi Arged Malesa TŻ Ostrowia podejmie PGG ROW Rybnik.

  Kacper Janoszka25 maja 2019
 • Siatkarze udanie rozpoczęli sezon!

  Polscy siatkarze, jak przystało na mistrzów świata, wcale nie zamierzają zwalniać tempa i ciekawy, acz wyczerpujący sezon międzynarodowy rozpoczęli wygranej w...

  Redakcja25 maja 2019
 • Polki poczuły dreszcze

  Biało-czerwone po pierwszym z pięciu turniejów mogą być zadowolone – wygrały dwa z trzech spotkań. Oby tak dalej!

  Redakcja25 maja 2019
 • Towarzyski początek

  Biało-czerwoni meczem z Niemcami w Gliwicach otworzą dzisiaj nowy sezon. Jego kluczowymi turniejami będą kwalifikacje olimpijskie i mistrzostwa Europy.

  Redakcja25 maja 2019
 • Ostatni akord sezonu

  Dziś i w sobotę poznamy medalistów PGNiG Superligi mężczyzn. O 20.15 w Opolu Gwardia spróbuje odrobić bramkową stratę do MMTS-u Kwidzyn...

  Tomasz Mucha24 maja 2019