Cristovao znów strzelił Wiśle! Tym razem w sparingu

Rekord Cristovao przeciwko zespole Wisły jest imponujący. Grał przeciwko niej cztery razy i zdobył w tych spotkaniach pięć bramek. Pod koniec października dwa razu ukłuł wiślaków w meczu ligowym (2:2), pozostałe trafienia zanotował w meczach sparingowych.

Dzisiaj znów trafił do siatki. Oba zespoły zmierzyły się w Sosnowcu wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych. Cristovao wpisał się na listę strzelców w 32. minucie. Najpierw przepchnął Marcina Wasilewskiego, a potem wykorzystał sytuację sam na sam z Michałem Buchalikiem.

Wisła prowadziła wtedy już 1:0, bo na samym początku bramkę z rzutu karnego zdobył wracający po kontuzji Marko Kolar. Chorwacki napastnik wykorzystał jedenastkę podyktowaną na nim samym.

W drugiej połowie obaj trenerzy urządzili przegląd kadr. Valdas Ivanauskas dokonał aż ośmiu zmian, Maciej Stolarczyk tylko czterech. W zespole Wisły na boisku pojawił się m.in. 15-letni Aleksander Buksa.

Po przerwie lepsza była Wisła, a udokumentowała to dwoma golami Mateja Palczicza. Słoweniec w tym sezonie nie rozegrał w ekstraklasie ani minuty, więc w Sosnowcu chciał udowodnić, że zasługuje na szansę.

Wisła mogła wygrać wyżej, ale piłka po strzale Macieja Sadloka trafiła w poprzeczkę.

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Kolar 4 karny, 1:1 Cristovao 32, 1:2 Palczicz 68, 1:3 Palczicz 77.

Zagłębie: Kudła (46 Perdijić) – Heinloth (46 Polczak), Jędrych (46 Kokoszka), Cichocki (46 Mraz), Malheiro (46 Rzonca) – Milewski (68 Mello), Babiarz (46 Vokić) – Kumor (46 Wrzesiński), Mello (46 Pawłowski), Udovicić (68 Krajewski) – Cristovao (68 Jachymek).

Wisła: Buchalik – Palczicz, Wasilewski (46 Hoyo-Kowalski), Sadlok, Bartkowski – Halilović (87 Morys), Plewka – Boguski (46 Buksa), Kort (46 Moskiewicz), Imaz (46 Śliwa) – Kolar.