Zobacz
Do góry

Gdzie jest trawa ze Śląskiego?

Niespełna rok i cztery miesiące przetrwała murawa na Stadionie Śląskim. Co się z nią stało?

Murawę położono pod koniec czerwca ubiegłego roku, a zdjęto w ubiegłym tygodniu przed zawodami Monster Truck. Wkrótce, bo już w przyszłym tygodniu, Stadion Śląski będzie miał nową nawierzchnię. Podobnie jak poprzednia pochodzić będzie z plantacji Felsopakony pod Budapesztem.

Poprzednia była dość mocno eksploatowana przy okazji różnych imprez sportowych (piłka nożna, lekkoatletyka, żużel), koncertów i i wielu innych eventów.

Jako pierwsi, za niespełna trzy tygodnie nową nawierzchnię przetestują piłkarze reprezentacji Polski. Na Stadionie Śląskim odbędą się mecze w Ligi Narodów z Portugalią (11 października) i Włochami (14 października). – Jestem przekonany, że piłkarze znów będą chwalić boisko – powiedział Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Wiecie, kto po niej stąpał…

Co się jednak stało ze starą murawą? Nie trafiła na kompostownik. Posłuży jeszcze młodym piłkarzom. Została bowiem przekazana do Fundacji Górnika Zabrze, która zdecydowała, że nawierzchnia trafi na boisko Górniczego Klubu Sportowego Walka Makoszowy w Zabrzu.

Akademia Górnika Zabrze, która działa w ramach Fundacji Górnika Zabrze organizuje zajęcia dla blisko 900 adeptów piłkarstwa. Nawierzchnia ze Śląskiego z pewnością zwiększy komfort zajęć. W dodatku biegające po niej dzieci będą mogły trenować z myślą o tym, że na tej samej murawie grały już gwiazdy reprezentacji Polski z Robertem Lewandowskim na czele – powiedział Maciej Kolon, przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Sejmiku Województwa Śląskiego.

na podstawie stadionslaski.pl

e-wydania „SPORTU” znajdziesz http://www.e-kiosk.pl/numer,287850,sport

Komentarze

Więcej w katowicki sport