Zobacz
Do góry

GKS górą w Łaziskach

GKS-u Katowice ma za sobą kolejny wygrany przedsezonowy sparing.

Po zajęciu drugiego miejsca na ubiegłotygodniowym turnieju we Włoszczowie, tym razem – dość nieoczekiwanie – pokonał Jastrzębski Węgiel. Mecz został rozegrany w Łaziskach Górnych i przez jego większą część, to katowiczanie nadawali rytm wydarzeniom na boisku. Najwięcej emocji było w pierwszym secie, wygranym przez GieKSę w końcówce. W pozostałych pewnie zwyciężała jedna lub druga drużyna.

Świetnie w zwycięskim zespole spisywał się Karol Butryn, który póki co wygrywa walkę o miejsce w składzie z Bartoszem Krzyśkiem. Dobrej grze atakującemu GieKSy wtórowali Dominik Depowski czy Emanuel Kohut. W drużynie z Jastrzębia pierwszoplanową postacią był Christian Fromm, który raz z Lukasem Kampą dopiero co dołączyli do zespołu. Dzielnie asystował mu w ofensywie Jakub Bucki.

– To nie było wielkie widowisko, bo ani my, ani Jastrzębski Węgiel nie jest jeszcze w pełnym składzie, ani w pełni formy, która ma przyjść dopiero na start ligi. My z każdym meczem chcemy po prostu grać coraz lepiej – podsumował Wojciech Sobala, środkowy GKS-u, który poprzednio występował w drużynie z Jastrzębia-Zdroju.

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 1:3 (23:25, 25:19, 21:25, 19:25)

 

(mib)

Komentarze

Więcej w PlusLiga