Zobacz
Do góry

Gliwiczanie mają nowego obrońcę!

Damian Byrtek od 1 stycznia 2019 roku będzie piłkarzem śląskiego klubu. Niewykluczone, że obrońca Wisły Płock trafi na Okrzei jeszcze w tym okienku transferowym.

Kilka tygodni temu dyrektor sportowy gliwiczan Bogdan Wilk, przyznawał, że Piast do końca będzie rozglądał się za możliwymi wzmocnieniami i że chętnie z korzysta, jeżeli pojawią się okazje do pozyskania niezłych piłkarzy.
Tak należy odbierać zakontraktowanie Byrtka.

Co prawda na razie gliwiczanie nie mają problemów ze stoperami, ale dodatkowy konkurent zawsze się przyda. 27-letni Byrtek jest wychowankiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Od 2016 roku broni barw Wisły Płock z którą awansował do ekstraklasy.

W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 51 spotkań i strzelił 3 gole. W poprzednim sezonie pomógł Wiśle stać się jedną z rewelacji ekstraklasy.

W tym sezonie obrońca stracił miejsce w składzie „nafciarzy”, a działacze Piasta przekonali piłkarza, aby ten wraz z końcem roku zmienił pracodawcę. Umowa Byrtka obowiązuje bowiem tylko do ostatniego grudnia. Jak udało nam się dowiedzieć 27-latek podpisał już umowę z gliwiczanami.

Być może piłkarz trafi na Okrzei wcześniej, bowiem trwają rozmowy pomiędzy klubami, aby zawodnik na zmianę barw nie musiał czekać do zimy.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa