Zobacz
Do góry

Legia – Lech: Bitwa w ligowym klasyku

Od postawy Jose Kante i Christiana Gytkjaera wiele będzie zależało w niedzielnym starciu pomiędzy Legią, a Lechem.

Mecze Legia – Lech elektryzują kibiców nie tylko w Warszawie i Poznaniu. Tak też będzie i tym razem. Zarówno jedni jak i drudzy, a dotyczy to w szczególności mistrzów Polski, nie najlepiej rozpoczęli rozgrywki, tak że teraz przy Łazienkowskiej jest szansa na odkucie się. W ligowym klasyku wiele będzie zależało od postawy napastników. My wzięliśmy pod lupę Jose Kante i Christiana Gytkjaera.

Ten pierwszy od momentu, jak trafił do Legii to zdobył 5 bramek. Dwa trafienia zaliczył w lidze i trzy w rozgrywkach pucharowych. Jest w dobrej formie co pokazał choćby niedzielny mecze w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki. To po jego podaniu do siatki trafił Seydouba Soumah, dzięki czemu „Słonie” z Gwinei wygrały 1:0 z Republiką Środkowoafrykańską i z kompletem dwóch zwycięstw prowadzą w grupie H przed Wybrzeżem Kości Słoniowej. Kante zdobył nawet w meczu rozegranym w Konakry bramkę, ale nie została ona uznana. Teraz jest już w Warszawie i przygotowuje się do ważnego spotkania z „Kolejorzem”. Pod względem skuteczności 27-letni reprezentant Gwinei jest na razie lepszy od Carlitosa. Król strzelców z poprzedniego sezonu na swoim koncie ma na razie cztery gole, w tym dwa w ekstraklasie.

Napastników Legii bija na razie Gytkjaer. 28-letni Duńczyk, najlepiej  zarabiający zawodnik klubu z Poznania, zdobył już od początku obecnych rozgrywek siedem goli, w tym trzy w lidze. Łączne, zliczając wszystkie mecze od momentu pojawienia się w Poznaniu w zeszłym roku, to trafiał aż 29 razy. Jeśli utrzyma tą skuteczność, a od wielu miesięcy jest regularny i raz za razem zdobywa bramki, to wkrótce może dogonić innego świetnego zagranicznego napastnika Lecha sprzed kilku lat Artjomsa Rudnevsa, który dla „Kolejorza” zdobył łącznie 45 bramek.

Były król strzelców w lidze norweskiej ma wszelkie dane, żeby pobić ten wynik. Na razie myśli o tym, jak ponownie trafić do siatki na stadionie Legii. Ponownie, bo w marcu zdobył gola w meczu przeciwko Legii na Łazienkowskiej, choć wtedy „Kolejorz” przegrał 1:2. Teraz w Poznaniu liczą na lepszy rezultat.

Jose Kante

FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Wiek: 27 lat
Wzrost: 184 cm
Waga: 76 kg
Mecze w ekstraklasie: 85
Gole w ekstraklasie: 21
Mecze w tym sezonie: 14
Gole w tym sezonie: 5

 

Christian Gytkjaer

FOT. MARCIN RAJCZAK/ 400mm.pl

Wiek: 28 lat
Wzrost: 185 cm
Waga: 77 kg
Mecze w ekstraklasie: 43
Gole w ekstraklasie: 22
Mecze w tym sezonie: 12
Gole w tym sezonie: 8

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa