Zobacz
Do góry

Ruch Chorzów sprawił wielki zawód

Maciej Gałat, menedżer Jakuba Kowalskiego, nie ukrywa, że w najbliższych latach do Ruchu Chorzów raczej nie trafi żaden z jego zawodników.

Sprawa odejścia Jakuba Kowalskiego wzbudziła emocje wśród kibiców Ruchu. 31-letniemu pomocnikowi, cieszącemu się dużą sympatią wielu fanów „Niebieskich”, z końcem grudnia wygasł kontrakt. Jak się ostatecznie okazało, nie został on przedłużony i „Kowal” rozstał się z Cichą.

– Od dwóch miesięcy próbowałem załatwić tę kwestię z dyrektorem Ziętkiem. Rozmawiałem z nim co najmniej 15 razy. Zawsze jednak odsyłał: „za tydzień, za tydzień, bo nie ma prezesa, bo nie ma trenera”. Zbliżał się grudzień, a wciąż nie było żadnych rozmów. Musieliśmy więc już poczynić jakieś inne wstępne kroki. Koniec końców wyszło tak, że kilkanaście dni temu usłyszeliśmy informację, iż klub chciałby przedłużyć kontrakt. Czekaliśmy, na jakich warunkach. Między wierszami była mowa o jakichś śmiesznych groszach, ale na papierze nic do nas nie dotarło. Ostatecznie kontrakt nie został przedłużony decyzją trenera, dla którego Kuba był na skrzydle trzecim wyborem – po Mandryszu i Podgórskim. Za zasługi czy sympatię kibiców nikt nie będzie grał, to jasne, ale na pewno bez Kuby drużynie nie będzie łatwiej. W kilku meczach może go braknąć – przekonuje Maciej Gałat, menedżer zawodnika.

Jakub Kowalski: Moje życie wywróci się do góry nogami

Agent nie ukrywa, że jest rozczarowany nie tyle samą decyzją, co postawą działaczy Ruchu. – Teraz nie mam w Chorzowie ani jednego zawodnika. Niedawno miałem jeszcze Pawła Wojciechowskiego, ale latem przeniósł się do Łęcznej. Szczerze powiem, że w najbliższych dwóch-trzech latach nie planuję dawać kogokolwiek do Ruchu. Ci ludzie mnie zawodzą, a powierzając piłkarza klubowi, powierzasz zarazem jego rodzinę, warunki do życia. Jeśli nie są spełniane, jeśli padają puste słowa, to nie jest to komfortowe. Taka sytuacja, jak z przedłużeniem kontraktu Kuby, zdarzyła mi się po raz pierwszy. Jesteśmy zawiedzeni postawą klubu i tym, jak Kuba został potraktowany. Cokolwiek ruszyło się dopiero 7 stycznia, czyli już tydzień po wygaśnięciu umowy. Wcześniej klub nas omijał. Kuba nie ma zapłaconych prawie trzech pensji, za chwilę trzeba będzie siłą ściągać te pieniądze. Dla klubu to kolejne problemy, ale nikt tu nie odpuści – opowiada Maciej Gałat.

Co będzie dalej z Kowalskim? 31-latek nie narzeka na brak ofert z I czy II ligi. Możliwe, że wiosną występować będzie w barwach jednego z rywali „Niebieskich”.

Wleciałowski: Nowa rzeczywistość jest drapieżna

– Poradzimy sobie. Prowadzimy zaawansowane rozmowy. Są propozycje, bo w końcu ma rozegranych prawie 100 spotkań w ekstraklasie, kilka w europejskich pucharach. Ma też końskie zdrowie i spokojnie może jeszcze przez 3-4 lata pograć na poziomie II-ligowym; o ile nie wyższym. Gorzej, że nie zaczął z żadną drużyną okresu przygotowawczego, ale w wielu miejscach treningi dopiero się zaczynają, dlatego jesteśmy dobrej myśli – dodaje agent Kowalskiego.

 

Na zdjęcie: Wczoraj Jakub Kowalski i prezes Jan Chrapek uścisnęli sobie na pożegnanie dłonie, a piłkarz otrzymał koszulkę z liczbą oficjalnych występów w drużynie Ruchu.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Podbeskidzie Bielsko-Biała. Bramkarz po niedzieli?

  Piłkarze i sztab szkoleniowy Podbeskidzia Bielsko-Biała wracają z urlopów.

  Jakub Kubielas16 czerwca 2019
 • Bez rozgrzewki. Przypadek Rafała Góraka i nie tylko

  Szkoda, iż tylu cenionych trenerów już od dobrych kilku lat pracuje na chwałę innych klubów i innych regionów.

  Andrzej Grygierczyk16 czerwca 2019
 • Prasoł znowu w Zabrzu

  Na razie w Górniku nie ma wielkich transferów, co nie znaczy, że nic się nie dzieje. Sprowadzono juniora i zatrudniono nowego...

  zich15 czerwca 2019
 • Ruch Chorzów. Konkurs na prezesa

  Zbigniew Cieńciała, były dziennikarz „Sportu”, znajduje się w gronie kandydatów na nowego prezesa „Niebieskich”.

  Redakcja15 czerwca 2019
 • Królowa znów rozgrzeje Śląski!

  Memoriał Janusza Kusocińskiego dzięki Stadionowi Śląskiemu odzyskał wielki blask. Organizatorzy liczą na rekord frekwencji w XXI wieku.

  Tomasz Mucha14 czerwca 2019
 • Raków jednak w Bełchatowie!

  Klub z Częstochowy po awansie do Lotto Ekstraklasy honory gospodarza będzie pełnić nie na sosnowieckim Stadionie Ludowym, jak pierwotnie zakładano, a...

  Redakcja14 czerwca 2019
 • Brosz będzie budował Górnika od nowa?

  Zdaje się, że trenerowi Marcinowi Broszowi i jego sztabowi szkoleniowemu przyjdzie budować latem nową drużynę…

  Michał Zichlarz14 czerwca 2019
 • Babiarz wraca do gry

  Piłkarze Zagłębia w najbliższy poniedziałek wznowią treningi. W gronie zawodników, którzy rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, będzie Bartłomiej Babiarz, który na...

  Krzysztof Polaczkiewicz13 czerwca 2019
 • Budowa Górnika od nowa. Śląskie serce. O trzecią ligę!

  W piątkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja13 czerwca 2019