MKS Będzin bez straty seta w Rzeszowie!

Po pierwszych akcjach rzeszowianie zaczęli wysuwać się na prowadzenie. Drużyna gości nie poddawała się jednak i udanymi blokami oraz atakami zaczął odrabiać straty. Ostatecznie świetna postawa Buchowskiego w ostatnich wymianach partii oraz liczne błędy gospodarzy pozwoliły będzinianom cieszyć się z wygranego seta.

W drugiej odsłonie siatkarze MKS-u próbowali zdominować boisko Już od pierwszych akcji. Resovia zdołała walczyć do stanu 6:6. Po kolejnych zagrywkach będzinianie grali coraz lepiej i ostatecznie MKS zamknął seta wynikiem 25:14.

Od początku trzeciej partii siatkarze z Rzeszowa nie poddawali się i starali się podjąć walkę. Set był wyrównany, a po błędzie Faryny był remis 22:22. Będzinianie rozegrali jednak bardzo dobrą końcówkę i mieli pierwszą piłkę meczową. Świetnie zachował się Williams, zatrzymując Rossarda pojedynczym blokiem i tym samym dając swojej drużynie zwycięstwo.

Asseco Resovia Rzeszów – MKS Będzin 0:3
(33:35, 14:25, 22:25)

Składy zespołów:

Resovia: Redwitz (1), Schulz (14), Rossard (11), Mika (1), Możdżonek (6), Dryja (4), Perry (libero) oraz Jarosz (7), Buszek (3), Shoji (2) i Lemański (1)
MKS: Kozub (1), Ratajczak (6), Grzechnik (7), Peszko (12), Williams (18), Buchowski (10), Potera (libero) oraz Kowalski T. i Faryna (1)

MVP: Lincoln Williams