„Niebieskie” bez złudzeń

O wielkim pechu mogą mówić w Chorzowie, gdzie tydzień temu cieszono się z efektownej wygranej nad Piotrcovią (aż 32:18). Na jednym z ostatnich treningów przed niedzielnym meczem w Lublinie kontuzji złamania nosa doznała Magdalena Drażyk. Liderka „Niebieskich” jest już po zabiegu, ale jej przerwa w treningach potrwa co najmniej dwa tygodnie, a do gry wróci najwcześniej za miesiąc.

Bez swej czołowej rozgrywającej chorzowianki nie miały wiele do powiedzenia na parkiecie mistrzyń Polski, przegrywając 15:30. Zawodniczki Perły które przegrały dwa ostatnie mecze (w lidze ze Startem Elbląg i w eliminacjach Ligi Mistrzyń z niemieckim Bietigheim) podeszły bardzo poważnie do meczu kończącego trzecią serię spotkań w PGNiG Superlidze, nie zostawiając złudzeń Ruchowi. Na dodatek w ciągu pierwszych 18 minut Weronika Gawlik obroniła aż 4 z pięciu rzutów karnych egzekwowanych przez chorzowianki.

– Nie będziemy się tłumaczyć, przegraliśmy wysoko – mówi trener Jarosław Knopik. – Trafiliśmy na podrażnione mistrzynie, które chciały udowodnić, że ich ostatnie, nieudane występy były tylko wypadkiem przy pracy. Perła jest solidnym zespołem o dużo większym potencjale, umiejętnościach, ale mecz mógł się trochę lepiej ułożyć, gdybyśmy w pierwszych 20 minutach nie zmarnowali aż tylu rzutów karnych. Brakowało nam bardzo Magdy, która kreuje naszą grę, ale przez jakiś czas będziemy musieli radzić sobie bez niej. Teraz myślimy już tylko o meczu z Kobierzycami.

Na czele tabeli superligi dwie niepokonane siódemki z Lubina i Koszalina. Już w środę kolejna pełna kolejka, a potem przerwa na reprezentację.