Niesamowita wygrana Zagłębia

W Sosnowcu nie brakowało dzisiaj emocji. Kiedy do bramki na początku spotkania trafił Damian Zbozień wydawało się, że będzie jak przed tygodniem we Wrocławiu i Zagłębie łatwo polegnie. Nic z tych rzeczy. Beniaminek rzucił się do odrabiania strat. W 25 minucie, w starciu ze Zbozieniem, w polu karnym upadł aktywny Żarko Udoviczić. Sędzia Łukasz Szczech z Warszawy wskazał na jedenasty metr. Po sygnale od sędziów VAR, gdzie siedział Szymon Marciniak, zmienił swoją decyzję. Kilka minut później w słupek z wolnego trafił Mateusz Możdżeń. W końcu w 38 minucie, po efektownej akcji i strzale Greka Georgiosa Mygasa, do siatki trafił Udoviczić. To nie koniec emocji. W końcówce I części w starciu z Mygasem na granicy pola karnego upadł wyróżniający się na boisku Luka Zarandia. Początkowo sędzia wskazał na rzut rożny. Po interwencji VAR zmienił jednak decyzję i wskazał na karnego, którego na gola zamienił Zbozień. „Złodzieje! Złodzieje!” skandowało kilka tysięcy kibiców na Stadionie Ludowym pod adresem arbitrów.

Po przerwie gospodarze starali się odrobić straty. W 55 minucie bliski wyrównania był Vamara Sanogo, ale piłka po jego uderzeniu wylądowała na słupku. Wyrównał po godzinie gry Szymon Pawłowski, który wykorzystał świetne zagranie dobrze grającego na lewym skrzydle Udoviczicia. Potem gości uratował Pavels Steinbors, świetnie broniąc piłkę po strzale głową Piotra Polczaka.

Kiedy w 81 minucie karnego nie wykorzystał Sanogo, wydawało się, że na wygraną nie ma szans. Tymczasem kilka minut później kapitalnym trafieniem popisał się Pawłowski dając upragnioną wygraną 3:2. Za tydzień Zagłębie gra z Górnikiem w Zabrzu.

Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 3:2 (1:2)

Zagłębie Sosnowiec: Lukas Hrosso – Giorgos Mygas (90+2. Dawid Ryndak), Piotr Polczak, Martin Toth, Patrik Mraz – Szymon Pawłowski, Mateusz Możdżeń, Lukas Gressak (82. Sebastian Milewski), Zarko Udovicic – Giorgi Gabedawa (82. Olaf Nowak), Vamara Sanogo.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors – Damian Zbozień, Frederik Helstrup, Luka Maric (88. Michael Olczyk), Adam Marciniak – Luka Zarandia, Michał Nalepa, Maksymilian Banaszewski (69. Nabil Aankour), Adam Danch, Maciej Jankowski – Rafał Siemaszko (79. Jan Łoś).

Bramki: 0:1 Damian Zbozień (9), 1:1 Zarko Udovicic (38), 1:2 Damian Zbozień (45+1-karny), 2:2 Szymon Pawłowski (60), 3:2 Szymon Pawłowski (85).

Żółta kartka – Arka Gdynia: Luka Zarandia, Frederik Helstrup, Rafał Siemaszko.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów 3 029.

W 82. minucie rzutu karnego dla Zagłębia nie wykorzystał Sanogo Vamara; nie trafił w bramkę.