Zobacz
Do góry

Patryk Sokołowski nowym zawodnikiem Piasta

Piast Gliwice ogłosił dziś pozyskanie 23-letniego pomocnika, Patryka Sokołowskiego. Wychowanek Legii Warszawa podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Sokołowski w poprzednim sezonie reprezentował barwy Wigier Suwałki. Rozegrał w nich 32 ligowe mecze, w których strzelił jedną bramkę. Wcześniej był zawodnikiem Olimpii Elbląg i Znicza Pruszków, a swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Legii Warszawa. Nigdy jednak nie dostał się do pierwszego zespołu, dlatego to właśnie w Piaście będzie miał okazję zadebiutować w Ekstraklasie.

– Cieszę się, że trafiłem do Piasta. Klub był konkretny i bardzo szybko dopięliśmy szczegóły – powiedział nowy nabytek gliwiczan po podpisaniu kontraktu. – Grałem już w niższych ligach, a teraz przyszedł czas na Ekstraklasę. Całe życie gra się po to, aby występować na najwyższym szczeblu i mam nadzieję, że przekonam do siebie trenerów. Zrobię wszystko, żeby grać. Konkurencja na mojej pozycji jest duża, ale będę dawał z siebie sto procent. Wszystko zweryfikuje boisko – dodał 23-letni pomocnik.

Atutem Sokołowskiego jest gra w obronie. „W ubiegłym sezonie nowy nabytek Piasta miał najwyższą skuteczność odbiorów piłki wśród środkowych pomocników oraz drugą skuteczność spośród wszystkich zawodników Nice 1. ligi. 23-letni pomocnik został również sklasyfikowany na czwartej pozycji w statystyce przejęć piłek na połowie rywala oraz szósty w kategorii pojedynków w obronie” – wylicza oficjalna strona Piasta Gliwice.

– Od dłuższego czasu obserwowaliśmy Patryka. Wiemy, że cechuje go bardzo dobra gra w defensywie, szczególnie w elemencie odbioru piłki. To zawodnik, który świetnie czyta grę oraz potrafi zagrać otwierającą piłkę. Patryk jest młody, ma duży potencjał i jeszcze wszystko przed nim – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa