Zobacz
Do góry

Podbeskidzie. Transfer do stolicy

To już praktycznie przesądzone. Kacper Kostorz zostanie piłkarzem warszawskiej Legii. Podbeskidzie zarobi ok. 250 tysięcy euro.

Wszystko wskazuje na to, że transferową bombę na poziomie pierwszej ligi mamy właśnie za sobą. Już tylko kataklizm może stanąć na drodze przenosinom [Kacpra Kostorza], piłkarza Podbeskidzia Bielsko-Biała, do Legii Warszawa. „Kosta”, czyli piłkarz, który w tym roku skończy 20 lat, do końca sezonu pozostanie jednak pod Klimczokiem, na zasadzie wypożyczenia. Wygląda zatem na to, że wszystkie strony są zadowolone. Podbeskidzie potrzebuje przecież ogranego już młodzieżowca w swoim zespole. Tymczasem Legia piłkarza o takim statusie potrzebować będzie od przyszłego sezonu, ponieważ wtedy w życie wejdzie obowiązek gry młodzieżowca w każdym klubie ekstraklasy.

Podbeskidzie. Bielszczanie już na boisku

Przypomnijmy, że transferowa saga z udziałem Kacpra Kostorza trwa od końcówki zeszłego roku. Z tego, co udało nam się wówczas ustalić, zawodnikiem bardzo mocno zainteresowana była Jagiellonia Białystok. Klub z Podlasia złożył nawet ofertę wykupu klauzuli, która zawarta była w umowie młodego piłkarza z Podbeskidziem i wynosi – nieoficjalnie – 250 tysięcy euro. Następnie okazało się jednak, że „Jaga” była za mało konkretna i do gry wkroczyła Legia.

Według niektórych doniesień prasowych Kostorzem interesowały się jeszcze Cracovia i Górnik Zabrze, ale to ekipa mistrza Polski okazała się najbardziej rzeczowa. Legia zdecydowała się na aktywowanie klauzuli wykupu zawodnika, co oznacza, że na konto bielskiego klubu wpłynie nieco ponad milion złotych. „Kosta”, tym samym, stanie się jednym z najdroższych piłkarzy kiedykolwiek sprzedanym przez Podbeskidzie.

Przypomnijmy, że zawodnik ten ma na swoim koncie 42 występy w I lidze, w których strzelił dwa gole. Od środy rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej z Podbeskidziem i wiele wskazuje na to, że wystąpi w jutrzejszym sparingu, w którym „górale” zmierzą się z Ruchem Zdzieszowice. Początek meczu, który zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach, o godz. 11.00.

 

Na zdjęciu: Kacper Kostorz (z lewej) przenosi się do Legii Warszawa, ale najbliższe pół roku spędzi jeszcze w Podbeskidziu.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w I liga

 • Podbeskidzie Bielsko-Biała. Bramkarz po niedzieli?

  Piłkarze i sztab szkoleniowy Podbeskidzia Bielsko-Biała wracają z urlopów.

  Jakub Kubielas16 czerwca 2019
 • Grzybek: Pępowina została przerwana

  Rozmowa z Mateuszem Grzybkiem, nowym zawodnikiem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

  Maciej Grygierczyk14 czerwca 2019
 • GKS 1962 Jastrzębie. „Zawi” się pożegnał

  Damian Zawierucha, który od lutego 2014 roku pracował w roli trenera przygotowania fizycznego w GKS-ie Jastrzębie, odchodzi z klubu.

  Jakub Kubielas14 czerwca 2019
 • Babiarz wraca do gry

  Piłkarze Zagłębia w najbliższy poniedziałek wznowią treningi. W gronie zawodników, którzy rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, będzie Bartłomiej Babiarz, który na...

  Krzysztof Polaczkiewicz13 czerwca 2019
 • Były kapitan odchodzi

  Tomasz Nowak nie jest już piłkarzem Zagłębia. Były kapitan za porozumieniem stron rozwiązał obowiązujący do końca czerwca 2020 roku kontrakt.

  Redakcja13 czerwca 2019
 • Kameruńczyk zastąpi Sanogo?

  Treningi w pierwszoligowym klubie z Sosnowca rozpoczyna Bertrand Bebey. Najbliższe dni zdecydują czy urodzony w kameruńskim Jaunde napastnik zostanie w Zagłębiu...

  zich13 czerwca 2019
 • Podbeskidzie. Danielak na dwa lata [aktualizacja]

  Wszystko wskazuje na to, że kolejnym, po Rafale Figielu, nowym nabytkiem Podbeskidzia Bielsko-Biała zostanie Karol Danielak.

  JK12 czerwca 2019
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała. Szukają bramkarza

  Wszystko wskazuje na to, że Wojciech Fabisiak opuści Podbeskidzie i w związku z powyższym „górale” intensywnie rozglądają się za golkiperem.

  Jakub Kubielas11 czerwca 2019
 • Zagłębie Sosnowiec. Młodzież na początek

  Zagłębie Sosnowiec rozpoczęło wczoraj przygotowania do kolejnego sezonu. Na razie do zajęć pod okiem nowego trenera Radosława Mroczkowskiego przystąpili m.in. piłkarze,...

  Krzysztof Polaczkiewicz11 czerwca 2019