Zobacz
Do góry

Probierz uczula na Wasilewskiego i Sadloka

Choć do derbów Krakowa jeszcze cztery dni, Michał Probierz już rozpoczyna grę. – Wisła jest zdecydowanym faworytem – mówi.

Przed derbami Probierz nie ma zamiaru patrzeć w tabelę ani na ostatnie wyniki obu drużyn. – Wisła wygrała trzy ostatnie derby bez względu na to, co się działo wcześniej. Mają w składzie reprezentanta Polski – mówi trener. Zapytany o Michala Siplaka, który też dostał powołanie do reprezentacji, ale Słowacji, odparł: – Jeszcze nie zadebiutował. Na razie jeździ tylko na zgrupowania i obiady.

Trener Pasów już teraz uczula sędziego niedzielnego spotkania. – Wiemy, jak agresywnie gra Wisła, nie wiem kto będzie sędzia, ale warto uczulić na brutalne wejścia Wasilewskiego i Sadloka, bo takich nie brakowało w ostatnich derbach. Nie chcę nikogo podjudzać, Ale Sadlok musi sfaulować siedem razy, by dostać kartkę, a Kwiatkowski dostaje po pierwszym faulu – mówi trener Cracovii. – Jeszcze nie wiem, kto będzie sędzią, więc trudno uznać to za wywieranie presji – zaznacza.

Jako trener Pasów Probierz przegrał wszystkie trzy dotychczasowe mecze derbowe. – Pamiętamy radość piłkarzy Wisły na naszym stadionie i zrobimy wszystko, by się zrehabilitować. Przegraliśmy trzy razy, w tym raz bardzo boleśnie, bo zostaliśmy zdeklasowani – wspomina.

Probierz twierdzi, że zimą Cracovia próbowała wyciągnąć z Wisły Vullneta Bashę i Jesusa Imaza. – Basha to wyróżniający się zawodnik w Wiśle. Rozmawialiśmy z nim i chciał tu przyjść. Pytaliśmy tez Imaza, ale wybrał ofertę Jagiellonii – mówi.

– Derby to mecze które elektryzują, wszyscy czekają na takie spotkania. Atmosfera z pewnością będzie dobra i jesteśmy przygotowani na to spotkanie. Wiemy w jakiś sposób zagrać. Są to moje czwarte derby przeciwko Wiśle i dopiero drugie z rzędu z tym samym trenerem, bo zawsze się zmieniali. Maćka Stolarczyka już poznaliśmy trochę w ekstraklasie i wiemy czego się nich spodziewać. Pewnie inaczej by to wyglądało tydzień temu, przed ich meczem z Koroną, ale zapewniam, że jesteśmy gotowi – mówi Probierz.

Mecze derbowe doświadczyły go ciężko. – Po przegranej z Wisłą na konferencję przyszedł jakiś człowiek, który domagał się, bym podał się do dymisji. Te mecze wywołują najwięcej emocji – podkreśla.

W zespole Cracovii trzech piłkarzy zmaga się z urazami, jednak zdaniem Probierza, do niedzielnego spotkania wszyscy zdążą się wykurować.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa