Zobacz
Do góry

Rusza liga, której świat nam zazdrości!

PGE Ekstraliga rozpoczyna sezon 2018!

Następny1 z 4
Użyj strzałek ← → do nawigacji

Tak jak w koszykówce standardy wyznacza amerykańska NBA; tak jak w futbolu amerykańskim nie ma sobie równych NFL, tak jak w piłce nożnej za najbogatszą uznawana jest angielska Premier League, a w krykiecie najbardziej lukratywną i wymarzoną dla graczy jest indyjska Indian Premier League. Tak w Polsce, wszystkie powyższe przymiotniki łączy w sobie PGE Ekstraliga. Najbogatsza, najlepsza, najbardziej emocjonująca żużlowa liga świata.

Już w sobotę zainauguruje swój kolejny sezon, na początek serwując prawdziwy hit – rewanż za ubiegłoroczny finał, czyli konfrontację wicemistrza – Betard Sparty Wrocław z Fogo Unią Leszno.

Kibiców nie zabraknie

Chociaż co roku wstrząsają nią afery, jak chociażby zeszłoroczna dopingowa wpadka dopingowa z udziałem Grigorija Łaguty, to kibice niezmiennie chcą ją oglądać. Nie tylko polscy zresztą. W tym roku także Brytyjczycy i Irlandczycy będą mogli zobaczyć bezpośrednie relacje z polskich torów, bo prawa do pokazywania PGE Ekstraligi wykupił kanał Premier Sports.

O wartości ligi świadczy też fakt, że garną się do niej partnerzy. Polska Grupa Energetyczna, która była sponsorem tytularnym rozgrywek w latach 2015-17 sama bardzo zabiegała o to, aby przedłużyć umowę na kolejne lata. W końcu w grudniu udało się podpisać kontrakt na kolejne trzy sezony (do końca 2020 roku). – Chcemy być identyfikowani z najlepszą żużlową ligą na świecie. Widzimy w niej duży potencjał. W zeszłym roku na stadionach pojawiło się ponad 600 tys. kibiców. Czerpiemy z tej współpracy wiele korzyści – przyznał Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Transmisje w telewizji

Prawa medialne do transmisji w Polsce też już dawno zostały sprzedane. 2018 rok będzie ostatnim w ramach starej umowy. Od kolejnych rozgrywek zaś transmisjami podzielą się nSport+ i Eleven, a kluby dostaną nie po milionie złotych, jak obecnie, a co najmniej po dwa! Zachwyceni będą też kibice, bo wszystkie mecze będą transmitowane na żywo.

Następny1 z 4
Użyj strzałek ← → do nawigacji

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Zagłębie Sosnowiec. Hrosso wybrał Cracovię

  Wczoraj w meldunku z Kresowej było o kłopotach z napastnikami. Z Zagłębia Sosnowiec odeszli bowiem wypożyczeni z Legii Warszawa Vamara Sanogo...

  Redakcja23 maja 2019
 • Razem na boisku, razem na wakacjach

  Od wtorku piłkarze Piasta mogą cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem i wakacjami. Ich laba będzie trwała do 12 czerwca, dlatego szybko ruszyli na... lotniska.

  KRIS23 maja 2019
 • Mistrzowie po przejściach

  Głodni sukcesów, niechciani w poprzednich klubach, nastawieni na pracę. Tak w skrócie można opisać piłkarzy Piasta, którzy sięgnęli po historyczne mistrzostwo...

  Krzysztof Brommer23 maja 2019
 • Mogą stracić pół zespołu

  Przyszłość kilku zawodników Górnika Zabrze jest niepewna. To jedna z przyczyn, że trener Marcin Brosz zwleka z podpisaniem nowego kontraktu.

  Michał Zichlarz23 maja 2019
 • Prezydent Krupa: GieKSa musi odbić się od dna

  - Sport to taka działalność, w której czasem bywają niespodziewane zwycięstwa i porażki. Można było zadać sobie pytanie, czy chcemy sportu,...

  Maciej Grygierczyk23 maja 2019
 • Pokrętne losy Friday’ea Eze

  26-letni Patrick Friday Eze, to jeden z najciekawszych piłkarzy, jacy wiosną pokazali się na boiskach zaplecza ekstraklasy. Choć nie pograł wiele,...

  Redakcja22 maja 2019
 • GKS Tychy. Rezygnacja prezesa!

  Grzegorz Bednarski złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu spółki Tyski Sport.

  mag22 maja 2019
 • Minister podwaja dotację

  Nie 20, a 40 milionów złotych dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki do budowy hali lekkoatletycznej AWF-u Katowice. Obiekt ma być gotowy...

  Tomasz Mucha22 maja 2019
 • Niepewność. Muszą się podnieść. Gotowi do walki!

  W czwartkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja22 maja 2019