Zobacz
Do góry

Steblecki: Jeszcze poczekajmy

Trzy pytania do Romana Stebleckiego, byłego reprezentanta kraju, obecnie komentatora tvp sport.

Czy jest pan zaskoczony rozwojem sytuacji w półfinałowej rywalizacji pomiędzy Comarch Cracovią i Tauronem KH GKS Katowice?
Roman STEBLECKI: – Pilnie śledziłem dokonania obu drużyn w sezonie zasadniczym oraz w ćwierćfinałach play off i dlatego tylko w części jestem zdumiony postawą zespołu z Katowic. W I rundzie potrzebował 7 meczów, by pokonać Unię Oświęcim, a patrząc na rywalizację z Cracovią, okazuje się, że nie był to przypadek. Zwycięzcy pierwszej części rozgrywek prezentują się teraz słabiej i trenerzy muszą szybko przeanalizować tę sytuację oraz wyciągnąć wnioski. Brakuje konsekwencji w grze, skuteczności, na dodatek potencjalni liderzy nie błyszczą. Na tę chwilę „Pasy” są lepsze, prowadzą w 2-0, ale za wcześnie mówić o rozstrzygnięciach. Jeszcze poczekajmy…

Cracovia jest tak świetnie przygotowana czy Katowice przeżywają kryzys?
Roman STEBLECKI: – Zespół z Katowic ma za sobą wyczerpujący sezon. Liga, Puchar Kontynentalny… Na początku stycznia był w optymalnej formie, teraz natomiast przeżywa ma wahania formy i nie jest w stanie grać równo w dłuższym wymiarze czasowym. Warunkami fizycznymi wyraźnie odstaje od Cracovii, ale trener Rudolf Rohaczek wiedział, co robi, dokonując takich, a nie innych transferów. A właśnie pod względem przygotowania fizycznego katowiczanie odstają od krakowian. Gdzie szukać przyczyn? Na pewno plany trenerom pokrzyżowały kontuzje. Kryzys to chyba jednak za mocne słowo, bo przecież do połowy pierwszego meczu katowiczanie dominowali. W rewanżu było odwrotnie, dlatego z tym większą niecierpliwością czekam na kolejną potyczkę.

Zadyszka wicemistrza

Czy pokusi się pan o wskazanie zwycięzcy tej rywalizacji?
Roman STEBLECKI: – Prowadzenie 2-0, jak już wcześniej powiedziałem, nic nie znaczy, choć Cracovia znajduje się w lepszej sytuacji. Uważam, że na tę chwilę ma ona jeszcze jeden atut: Miloslava Koprzivę w bramce, który jest lepszy od Kevina Lindskouga. Mocno wspiera drużynę i mobilizuje kolegów. Nie wiem, jaki będzie wynik tej rywalizacji, ale do tej pory mecze w fazie play off są ciekawe i satysfakcjonują kibiców.

 

Na zdjęciu: Roman Steblecki

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej

 • I liga hokeja silniejsza i ciekawsza?

  Pomysł I ligi z obcokrajowcami bez limitu, forsowany przez prezesa związku, naszym zdaniem nie znajduje uzasadnienia w rzeczywistości.

  Włodzimierz Sowiński25 maja 2019
 • Tauron KH GKS Katowice. Podpisują kontrakty

  Patryk Krężołek, 20-letni utalentowany napastnik, postanowił przedłużyć pobyt w Tauronie KH GKS-ie Katowice i podpisał nowy, 3-letni kontrakt.

  sow23 maja 2019
 • Trener, dyrektor i sponsor w Unii

  55-letni Słowak Roman Stantien został nowym trenerem drużyny z Oświęcimia, a funkcję dyrektora sportowego powierzono jednej z klubowych ikon, Waldemarowi Klisiakowi.

  sow22 maja 2019
 • Dufva w Katowicach!

  56-letni Risto Dufva, wielce doświadczony trener rodem z Finlandii, podpisał roczny kontakt z Tauronem KH GKS Katowice – poinformowało biuro prasowe...

  sow17 maja 2019
 • Długa kolejka po medale

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego Szwedzi oraz silna reprezentacja Rosji należą do głównych faworytów turnieju.

  Włodzimierz Sowiński10 maja 2019
 • Niezastąpiony duet

  Rafał Radziszewski i Damian Słaboń, dwaj wychowankowie, nie zamierzają rezygnować z gry i to jest dobra wiadomość do kibiców.

  Włodzimierz Sowiński9 maja 2019
 • Wronka: Nie pluć w brodę

  Czołowy reprezentant kraju rozpoczyna po raz drugi swoją zagraniczną sportową przygodę.

  Włodzimierz Sowiński8 maja 2019
 • Smutne pożegnanie

  Opuszczam reprezentację, ale będę wspierał moich młodszych kolegów i trzymał za nich kciuki - deklaruje kapitan biało-czerwonych, Tomasz Malasiński.

  Włodzimierz Sowiński7 maja 2019
 • „Przemek Odrobny to doświadczony bramkarz, ale już nie raz wywinął jakiś numer”

  Trzy pytania do Leszka Laszkiewicza, byłego reprezentanta kraju, obecnie dyrektora sportowego JKH GKS Jastrzębie.

  Włodzimierz Sowiński6 maja 2019