Zobacz
Do góry

Antiga zrezygnował z Kanady

Francuz Stephane Antiga, który w 2014 roku zdobył z polskimi siatkarzami mistrzostwo świata, zrezygnował po dwóch sezonach z prowadzenia reprezentacji Kanady. Jak poinformowała w środę tamtejsza federacja, powodem były sprawy osobiste.

42-letni Stephane Antiga doprowadził Kanadyjczyków w ubiegłym roku do trzeciego miejsca w ówczesnej Lidze Światowej, a w zakończonych niedawno mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii jego zespół sklasyfikowano na 9. miejscu.

– To był zaszczyt pracować z zawodnikami i trenerami w kanadyjskim programie. Pod wodzą Glenna Hoaga (poprzedniego selekcjonera Kanadyjczyków – PAP) zespół poczynił wielki postęp, a ja z dumą pomogłem w kontynuowaniu tego w ostatnich dwóch sezonach – powiedział Stephane Antiga, cytowany na oficjalnej stronie kanadyjskiej federacji.

Jak dodano, rodzina Francuza mieszka w Europie. – Muszę postawić rodzinę na pierwszym miejscu, ale bardzo będę tęsknił za kanadyjską drużyną. Życzę jej dalszych postępów i sukcesów – przyznał.

W czasie kariery zawodniczej Stephane Antiga grał na pozycji przyjmującego. W latach 2014-16 był selekcjonerem reprezentacji Polski, z którą w 2014 roku wywalczył złoty medal mistrzostw świata. Od sezonu 2017/18 jest szkoleniowcem zespołu polskiej ekstraklasy – ONICO Warszawa.

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w siatkówka