Zobacz
Do góry

Trener jednak na dłużej

Jarosław Skrobacz, architekt dwóch awansów z GKS-em 1962 Jastrzębie, podpisał wczoraj nowy kontrakt z tym klubem.

Parafowana umowa obowiązywać będzie do końca trwającego sezonu, czyli do 30 czerwca 2019 roku. Zawarto w niej również opcję przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy. Przypomnijmy, że Jarosław Skrobacz pracuje w jastrzębskim klubie od 4 maja 2016 roku, a jego obecność, to trwająca niemal bez przerwy passa sukcesów. W pierwszym sezonie szkoleniowiec utrzymał zespół w rozgrywkach III ligi, a w kolejnym wywalczył z drużyną awans do II ligi.

Jednocześnie jastrzębianie kapitalnie zaprezentowali się w rozgrywkach Pucharu Polski, awansując do ćwierćfinału. W ubiegłym sezonie, występując z pozycji beniaminka, GKS 1962 Jastrzębie awansował na zaplecze ekstraklasy, zajmując pierwsze miejsce w tabeli II ligi.

Wczoraj okazało się także, że podopiecznym Jarosława Skrobacza dłużej nie pozostanie Marcin Ruda. Zawodnik ten w Jastrzębiu spędził ostatnie półtorej roku i zaliczył z zespołem dwa awanse. W barwach GKS-u 1962 rozegrał 12 spotkań w III i 15 meczów w II lidze. Przypomnijmy, że Ruda do jastrzębskiego klubu był wypożyczony z Piasta Glwice.

Komentarze

Więcej w I liga