Zobacz
Do góry

„Wakacje z piłką – szukamy piłkarskich Janków”

Jeszcze nie wiemy, czy turniej będzie kontynuowany, ale pierwsze doświadczenia i opinie są takie, że zapewne trzeba się będzie tego wyzwania w przyszłości podjąć – to słowa Andrzeja Sadloka, prezesa Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS po finałowym turnieju wywodzących się właśnie z klubów tegoż zrzeszenia drużyn dziesięciolatków.

Turniej nazwano „Wakacje z piłką – szukamy piłkarskich Janków”, a żeby jego końcowej fazie nadać stosowną rangę, rywalizowano na Stadionie Śląskim.

Wśród szesnastu drużyn najlepiej zaprezentowała Spójnia Zebrzydowice, która wyprzedziła LKS Ciężkowiankę Jaworzno, Akademię Sportu Lubliniec, Pasjonata Dankowice, Orła Moszczenica i LKS 07 Markowice.

Uśmiech dziecka największą nagrodą

Pilnymi obserwatorami turnieju byli trenerzy Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Mobilnej Akademii Młodych Orłów. I właśnie oni podkreślali konieczność kontynuowania tej inicjatywy, wskazując, że mieli do czynienia ze swoistym przeglądem pracy klubów i zawodników, których zapewne w innych okolicznościach nie mieliby okazji zobaczyć i ocenić.

– Na każdym kroku zwracam uwagę, że z LZS-ów wywodzi się sporo wielkich sportowców, również piłkarzy – mówi Andrzej Sadlok.

– Ale przy odpowiedniej selekcji mogłoby być ich jeszcze więcej. Kto wie, ilu Błaszczykowskich i Piszczków zgubiliśmy tylko dlatego, że nikt ich nigdy nie widział, nie ocenił, nie zachęcił do dalszej pracy? Dlatego właśnie tak ważne jest stwarzanie ku temu wszelkich szans i możliwości.

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej

 • Calcoen: Wygrana z Polską to warunek podstawowy

  Rozmowa z Pieterem-Janem Calcoenem, belgijskim dziennikarzem Het Laatste Nieuws

  Krzysztof Brommer16 czerwca 2019
 • Przygotowania katowiczan do sezonu idą pełną parą. Będzie nowa jakość?

  Dzisiaj zawodnicy Tauronu GKS-u Katowice rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Pierwsza ich część potrwa 7 tygodni.

  sow3 czerwca 2019
 • Bogaci nie chcą biednych

  System rozgrywek o mistrzostwo świata w hokeju do zmiany. Czy stanie się to już w przyszłym roku? I w którym miejscu...

  Włodzimierz Sowiński30 maja 2019
 • Naprzód Janów. Szopiński u steru

  Trudno oczekiwać transferowych szaleństw, ale Naprzód Janów ma mieć solidne podstawy, a dominować ma w nim młodzież.

  sow29 maja 2019
 • I liga hokeja silniejsza i ciekawsza?

  Pomysł I ligi z obcokrajowcami bez limitu, forsowany przez prezesa związku, naszym zdaniem nie znajduje uzasadnienia w rzeczywistości.

  Włodzimierz Sowiński25 maja 2019
 • Tauron KH GKS Katowice. Podpisują kontrakty

  Patryk Krężołek, 20-letni utalentowany napastnik, postanowił przedłużyć pobyt w Tauronie KH GKS-ie Katowice i podpisał nowy, 3-letni kontrakt.

  sow23 maja 2019
 • Trener, dyrektor i sponsor w Unii

  55-letni Słowak Roman Stantien został nowym trenerem drużyny z Oświęcimia, a funkcję dyrektora sportowego powierzono jednej z klubowych ikon, Waldemarowi Klisiakowi.

  sow22 maja 2019
 • Dufva w Katowicach!

  56-letni Risto Dufva, wielce doświadczony trener rodem z Finlandii, podpisał roczny kontakt z Tauronem KH GKS Katowice – poinformowało biuro prasowe...

  sow17 maja 2019
 • Długa kolejka po medale

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego Szwedzi oraz silna reprezentacja Rosji należą do głównych faworytów turnieju.

  Włodzimierz Sowiński10 maja 2019