Waldemar Fornalik: Dzisiaj strzelaliśmy ślepakami

Waldemar FORNALIK, trener Piasta Gliwice: No cóż. Na pewno wszyscy mieliśmy apetyty na wygraną. Przebieg pierwszej połowy wskazywał, że jesteśmy w stanie tego dokonać. Byliśmy stroną przeważającą. Jeden błąd w ustawieniu obrony kosztował nas utratę gola, a sami zmarnowaliśmy kilka dogodnych sytuacji. Strzelaliśmy ślepakami. Do tego dochodzi ta nieszczęsna czerwona kartka. Mimo gry w osłabieniu jednak walczyliśmy, strzeliliśmy gola i do pewnego momentu nie wyglądało to źle. Kosztowało nas to wiele sił i w końcówce na nasze nieszczęście znów straciliśmy gola na 1:2 i to podcięło nam skrzydła. Ten mecz przypominał pojedynek bokserski, dobrze wyglądaliśmy, ale Legia nas wypunktowała.

Aleksandar VUKOVIĆ, trener Legii Warszawa: Wszyscy wiemy, jaka jest nasza sytuacja. Mecz był z pewnością trudny i bardzo ważny dla nas, szczególnie przed tym czwartkowym, kluczowym dla klubu. Podszedłem do tego w taki sposób, aby myśleć przede wszystkim o klubie. Oczekiwałem, że Piast jako drużyna pewna siebie będzie chciała zaatakować. My czekaliśmy na swoje szanse i broniliśmy lepiej, niż w poprzednich spotkaniach. Czerwona kartka w końcówce pierwszej połowy z jednej strony była nam na rękę, a z drugiej sprawiła, że nastąpiło coś, co nastąpić nie powinno. Świadczy to o tym, że nie łatwo jest wyjść z takiej sytuacji, w której znalazła się drużyna. Straciliśmy kontrolę grając o jednego zawodnika więcej i słusznie zostaliśmy za to ukarani. Wszystkie siły rzuciliśmy na to, aby mecz wygrać. Dużo kosztowało mnie to wszystko, chciałem odejść z pozytywnym wynikiem i cieszę się, że się to udało.