Zobacz
Do góry

Były reprezentant Polski nie ma złudzeń. „Katowiczanie mieli już kilka celów”

Wojciech Tkacz, były reprezentant kraju, dziś komentator TVP Sport ocenia szanse zespołów przed meczami półfinałowymi play off PHL.

Wojciech TKACZ, były reprezentant kraju, dziś komentator TVP Sport: Trochę niezręcznie mówić mi o rywalizacji Tauronu GKS Katowice i Comarch Cracovii, wszak emocjonalnie jestem związany z pierwszym klubem. Patrząc na dotychczasowe dokonania ćwierćfinałowe uważam, że hokeiści Cracovii są faworytem tej serii. Warunki fizyczne oraz przygotowanie kondycyjne są po stronie hokeistów z Krakowa. W play offie wiele zależy od gry jeden na jeden.

Przeszkoda zaliczona

Zespół z Krakowa w tym sezonie ma jeden cel i pragnie wypaść jak najlepiej w play offie. Z kolei drużyna z Katowic miała po drodze kilka celów i przede wszystkim zależało jej na dobrym występie w Pucharze Kontynentalnym. Powrót Deveczki po kontuzji powinien wzmocnić linię defensywną Tauronu. Cracovia może się okazać „czarnym koniem” tegorocznej rywalizacji.

Z kolei w konfrontacji GKS-u Tychy i Podhala Nowy Targ o wszystkim zadecyduje dyscyplina taktyczna oraz gra defensywna całego zespołu. Przewagi będą również miały istotne znaczenie. Podhale w meczach z Toruniem miało dużo kar. Kto strzeli pierwszy gola, ten znajdzie się w komfortowej sytuacji. Niskie wyniki 1:0 czy 2:1 chyba będą na porządku dziennym.

 

Wojciech Tkacz mówi wprost – warunki fizyczne oraz przygotowanie kondycyjne są po stronie hokeistów z Krakowa
FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej

 • I liga hokeja silniejsza i ciekawsza?

  Pomysł I ligi z obcokrajowcami bez limitu, forsowany przez prezesa związku, naszym zdaniem nie znajduje uzasadnienia w rzeczywistości.

  Włodzimierz Sowiński25 maja 2019
 • Tauron KH GKS Katowice. Podpisują kontrakty

  Patryk Krężołek, 20-letni utalentowany napastnik, postanowił przedłużyć pobyt w Tauronie KH GKS-ie Katowice i podpisał nowy, 3-letni kontrakt.

  sow23 maja 2019
 • Trener, dyrektor i sponsor w Unii

  55-letni Słowak Roman Stantien został nowym trenerem drużyny z Oświęcimia, a funkcję dyrektora sportowego powierzono jednej z klubowych ikon, Waldemarowi Klisiakowi.

  sow22 maja 2019
 • Dufva w Katowicach!

  56-letni Risto Dufva, wielce doświadczony trener rodem z Finlandii, podpisał roczny kontakt z Tauronem KH GKS Katowice – poinformowało biuro prasowe...

  sow17 maja 2019
 • Długa kolejka po medale

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego Szwedzi oraz silna reprezentacja Rosji należą do głównych faworytów turnieju.

  Włodzimierz Sowiński10 maja 2019
 • Niezastąpiony duet

  Rafał Radziszewski i Damian Słaboń, dwaj wychowankowie, nie zamierzają rezygnować z gry i to jest dobra wiadomość do kibiców.

  Włodzimierz Sowiński9 maja 2019
 • Wronka: Nie pluć w brodę

  Czołowy reprezentant kraju rozpoczyna po raz drugi swoją zagraniczną sportową przygodę.

  Włodzimierz Sowiński8 maja 2019
 • Smutne pożegnanie

  Opuszczam reprezentację, ale będę wspierał moich młodszych kolegów i trzymał za nich kciuki - deklaruje kapitan biało-czerwonych, Tomasz Malasiński.

  Włodzimierz Sowiński7 maja 2019
 • „Przemek Odrobny to doświadczony bramkarz, ale już nie raz wywinął jakiś numer”

  Trzy pytania do Leszka Laszkiewicza, byłego reprezentanta kraju, obecnie dyrektora sportowego JKH GKS Jastrzębie.

  Włodzimierz Sowiński6 maja 2019