Zobacz
Do góry

Wszystko zniszczą

Niecodziennie przebiegało spotkanie piłkarzy „Trójkolorowych” z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Migawki z niego pojawiły się w sieci udostępnione zresztą przez samych zawodników.

Widać tam Macrona tłumaczącego szczęśliwym graczom, że teraz muszą dawać przykład innym, bo są idolami młodzieży. W odpowiedzi mistrzowie świata, których większość wychowała się na przedmieściach Paryża w Banlieues, gdzie nierzadko dochodziło czy dochodzi do starć z policją, plądrowania sklepów czy zamieszek, zaczęli skandować: „Wszystko zniszczymy!”.

Część komentatorów oburzyła się na takie zachowanie piłkarzy nowego mistrza świata. Z kolei inni bronią graczy twierdząc, że było to nieprzemyślane działanie i tyle.

Tymczasem we Francji gorąco było już po półfinałowej wygranej z Belgią. Musiała interweniować policja. Nie inaczej było też w niedzielę wieczorem. Porządku w Paryżu pilnowało około 4 tysiące policjantów. Nie pomogło to w zapanowaniu nad euforią cieszących się z mistrzostwa świata kibiców. Kilkadziesiąt osób splądrowało centrum handlowe na Polach Elizejskich. Zaatakowano przy tych policjantów rzucając w nich kamieniami oraz butelkami. Ci odpowiedzieli gazem łzawiącym. W ruch poszły też armatki wodne. Do zamieszek doszło zresztą nie tylko w stolicy Francji, ale też w Lyonie, Strasbourgu czy Rouen. Aresztowano wiele osób.

Co do francuskich piłkarzy, to popis dali już wcześniej, kiedy szczęśliwi wtargnęli na konferencję prasową i szampanem zaczęli oblewać selekcjonera „Les Bleus” Didiera Deschampsa. Okazja do wielkiego świętowania była też wczoraj, gdzie dwukrotnych już mistrzów świata witały setki tysięcy fanów na Polach Elizejskich. Co ciekawe swoje nazwy zmieniło też… kilka stacji paryskiego metra! Notre-Dame des Champs zmieniła nazwę na Notre Didier Deschamps, a stacja Victora Hugo stała się Victor Hugo Lloris. Z kolei stacja Bercy nosi nazwę Bercy Les Bleus.

Komentarze

Więcej w mistrzostwa świata

 • Ivan nie zna Igora

  Trener Jacek Magiera, po porażce z Kolumbią, był wściekły, ale zaapelował, by jego drużynie dać szansę.

  Redakcja24 maja 2019
 • Na początek wyjście z grupy

  - Każda z reprezentacji ma swoje nadzieje związane z mistrzostwami, tym bardziej, że nie gra kilka silnych ekip. Także my mamy...

  Michał Zichlarz24 maja 2019
 • MŚ U-20. Wielkie rozczarowanie

  Trener Jacek Magiera zaskoczył składem. Nigdy wcześniej bowiem jego zespół nie zagrał od pierwszej minuty trójką środkowych obrońców. Tymczasem miejsce w...

  Jakub Kubielas23 maja 2019
 • Najszybszy gol w historii

  Mistrzostwa świata do lat 20 w Polsce ledwo co się zaczęły, a już można powiedzieć, że przeszły do historii. Senegal, nasz...

  Jakub Kubielas23 maja 2019
 • Łyszczarz: Trzeba być kozakiem

  - Jesteśmy drużyną, nie ma indywidualności. Nie ma gorszych i lepszych – mówi Adrian Łyszczarz, kapitan reprezentacji Polski U-20.

  Jakub Kubielas23 maja 2019
 • Różne przypadki młodzieży

  Reprezentacja Polski cztery razy grała w mistrzostwach świata do lat 20. Najprzyjemniejsze wspomnienie? Brązowy medal drużyny Mieczysława Broniszewskiego.

  Jakub Kubielas23 maja 2019
 • MŚ U-20. Piękni dwudziestoletni

  Dziś rozpoczynają się w naszym kraju mistrzostwa świata do lat 20, które tradycyjnie cieszą się sporym zainteresowanie. Zarówno kibiców, jak i...

  Jakub Kubielas23 maja 2019
 • MŚ U-20. Oto wybrańcy Magiery!

  Selekcjoner naszej drużyny powołał na mundial 21 zawodników. Prezentujemy ich krótkie sylwetki.

  Jakub Kubielas23 maja 2019
 • MŚ U-20. Zacząć najlepiej, jak się da

  Wczoraj minął rok od momentu, w którym Jacek Magiera spotkał się ze swoim zespołem. Dzis poprowadzi go w pierwszym meczu mundialu.

  Redakcja23 maja 2019