Zobacz
Do góry

ZAKSA wygrywa w hicie kolejki

Na zakończenie sezonu zasadniczego w Kędzierzynie-Koźlu doszło do szlagieru. ZAKSA, wicemistrz kraju i lider rozgrywek podejmował mistrza Polski, PGE Skrę Bełchatów.

Spotkanie wielkiego znaczenia dla układu tabeli nie miało. Kędzierzynianie już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym, Skra do drugiej części rozgrywek przystąpi z szóstego metra. Nie oznaczało to, że nie było emocji. Każde starcie tych drużyn i to obojętnie od stawki, wywołuje o zawodników i kibiców szybsze bicie serca. Liczy się bowiem prestiż.

Nie inaczej było i tym razem. Obie ekipy poważnie potraktowały spotkanie. Od pierwszej piłki rozgorzała walka na całego. Z jednej strony świetnie prezentował się Łukasz Kaczmarek, z drugiej Mariusz Wlazły. Ich koledzy też nie chcieli być gorsi, więc kibice oglądali wymianę ciosów. Nikt się nie oszczędzał. Mocno ucierpiał choćby Wlazły. Atakujący PGE Skry w drugim secie przy próbie obrony mocno uderzył się w bark. Z grymasem bólu opuścił parkiet. Na szczęście chyba nic poważnego mu się nie stało, bo potem wrócił do gry. W trakcie przerw cały czas jednak okładał lodem bolące miejsce a pod koniec spotkania trener Robert Piazza, postanowił oszczędzić swojego lidera i w ogóle zdjął go z parkietu.

W pierwszych dwóch setach górą byli gospodarze. Oba rozstrzygnęły się w końcówce. Zwłaszcza druga partia dostarczyła mnóstwo emocji. Zakończyła się wysokim wynikiem (38:36). Zarówno ZAKSA, jak i PGE Skra mogły wcześniej go rozstrzygnąć na swoją korzyść. Wśród miejscowych szansy nie wykorzystali Kaczmarek i Deroo. Wśród rywali pomylili się Milan Katić oraz Wlazły.

Po drugim secie trener ZAKSY, Andrea Gardini, postanowił dać szansę zmiennikom. Na boisku pojawili się Przemysław Stępień, Brandon Koppers oraz Tomasz Kalembka. Zanim złapali rytm, było już trzeciej partii. Walka na nowo rozgorzała dopiero w kolejnym. Długo prowadzili w nim goście. Gdy na tablicy wyników było 22:20 dla nich wydawało się, że dojdzie do tie breaka. Kędzierzynianom nie zabrakło jednak motywacji i zimnej krwi. W roli bohaterka wcielił się Kczmartek. Przy jego zagrywce gospodarze wywalczyli 4 punkty z rzędu i nie wypuścili szansy na zgarnięcie kompletu punktów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:23, 38:36, 19:25, 25:23)

KĘDZIERZYN-KOŹLE: Tniutti (2), Śliwka (3), Wiśniewski (8), Kaczmarek (23), Deroo (18), Bieniek (3), Zatorski (libero) oraz Stępień, Koppers (12), Kalembka (6), K. Szymura (libero). Trener Andrea GARDINI.

BEŁCHATÓW: Łomacz (5), Katić (8), Kłos (14), Wlazły (12), Ebadipour (15), Kochanowski (11), Piechocki (libero) oraz Orczyk (10), Fiel, Milczarek (libero), Droszyński. Trener Roberto PIAZZA.

Sędziowali Wojciech Maroszek (Żory) i Marek Lagierski (Czeladź). Widzów 2200.

I: 10:8, 15:14, 20:17, 25:23.
II: 6:10, 12:15, 16:20, 25:24, 30:29, 35:34, 38:36.
III: 5:10, 11:15, 15:20, 19:25.
IV: 7:10, 14:15, 19:20, 25:23.
Bohater – Sam DEROO.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w siatkówka

 • Mucha nie siada. Jurajscy Rycerze i my, katowiccy giermkowie

  Głośno krzyczymy „nie!” w twarz wszystkim złośliwcom, którzy wprost insynuują, że tegoroczne dokonania bractwa siatkarskiego z Zawiercia są policzkiem wymierzonym w...

  Tomasz Mucha21 kwietnia 2019
 • Wracają do Warszawy

  Jastrzębianie nie wykorzystali atutu własnej hali i o tym, kto zagra o złoto PlusLigi zadecyduje stolicy.

  Jakub Kubielas19 kwietnia 2019
 • Ten Wielki Piątek?

  Kibice Jastrzębskiego Węgla od dziewięciu lat czekają na to, aby zobaczyć swój zespół w finale PlusLigi.

  Jakub Kubielas19 kwietnia 2019
 • Trzy miesiące przerwy Kurka

  Borykający się z kontuzją kręgosłupa siatkarz reprezentacji Polski i ONICO Warszawa Bartosz Kurek, mistrz świata z 2018 roku, przeszedł zabieg, po...

  PAP18 kwietnia 2019
 • Deroo: Jeszcze nie byłem w takiej sytuacji…

  Rozmowa z Samem Deroo, przyjmującym ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle

  JEM18 kwietnia 2019
 • Urwali się ze stryczka…

  Po drugim meczu półfinałowym play-off można śmiało powiedzieć, że ZAKSA urwała się ze stryczka… Wicemistrzowie Polski wygrali w Zawierciu z Aluronem...

  Jerzy Mucha17 kwietnia 2019
 • PlusLiga. Będzie pięknie?

  To będzie najważniejszy mecz w historii Zawiercia. Jeśli miejscowi siatkarze pokonają dzisiaj (godz. 17.30) wielką ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, staną przed szansą zdobycia...

  mic17 kwietnia 2019
 • Jastrzębski Węgiel wygrał z ONICO!

  Jastrzębski Węgiel dobrze poradził sobie z trudnym rywalem w Warszawie.

  Redakcja16 kwietnia 2019
 • Popiwczak: Utrudnić życie Bartkowi

  Rozmowa z Jakubem Popiwczakiem, libero Jastrzębskiego Węgla.

  Jakub Kubielas16 kwietnia 2019