Zobacz
Do góry

Żurkowski może liczyć na swój fan klub

To był szczególny mecz dla Szymona Żurkowskiego. Spotkania z Portugalią w barażu Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozegrano przecież w Zabrzu, gdzie na co dzień gra, a do tego na stadionie Górnika wspierała go bejsbolowa grupa zawodników z Gepardów Żory.

Żurkowski jest nie tylko dobrym piłkarzem, ale i bejsbolistą. W Gepardach, w klubie założonym przez jego starszego brata Arkadiusza, grał na pozycji miotacza, a na mistrzostwach Europy kadetów w Chorwacji kilka lat temu zostały wybrany najlepszym zawodnikiem na tej pozycji. Dałby radę i teraz wrócić i zagrać w bejsbolowym klubie z najlepszymi w naszym kraju.

W piątek wieczorem, w barażowym meczu z Portugalią, wspierała go duża grupa zawodników i trenerów z żorskich Gepardów. To klub, w którym alfą i omegą jest Arkadiusz Żurkowski. To były zawodnik BK Jastrzębie, z którym czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski. Potem założył klub Gepardy Żory, któremu poświęca się bez reszty. Jest tam działaczem, trenerem i zawodnikiem w jednym. W 2012 Gepardy były MP w bejsbolu. Teraz najlepsze w kraju są softbalistki Gepardów. Szymon Żurkowski trenował i grał tam przez kilka lat.

Żurkowski: Zawaliliśmy pierwszą połowę

– Brat zorganizował wycieczkę. Za to dziękuję, bo było wielu kibiców z pobliskich miejscowości. Wspierali nas, jak mogli najlepiej. Szkoda, bo na pewno lepiej dziękowałoby się im, kiedy z boiska schodziłoby się ze zwycięstwem na koncie – mówił po meczu Żurkowski.

Pomocnik Górnika jako ostatni opuścił murawę stadionu w Zabrzu długo witając się z dopingującymi go fanami. Dla każdego znalazł czas, żeby zamienić parę słów czy przywitać się.

–  Kibice jak zwykle dopisali, byli świetni. Przyszło ich tylu, ile było biletów. Za to im dziękujemy i liczymy, że będą nas dalej wspierać – podkreśla popularny „Zupa”. Mecz młodzieżówek Polski i Portugali w Zabrzu obejrzało prawie 13 tysięcy kibiców.

 

Poniedziałkowe wydanie „Sportu” znajdziesz w e-kiosku

 

Komentarze

Więcej w katowicki sport