1. kolejka ekstraklasy pod napięciem!

Przed nami 1. kolejka ekstraklasy sezonu 2022/2023. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie i emocjonująco!


Po pucharowej porażce
Fot. PressFocus

Na razie w Poznaniu nie mają wielu powodów do optymizmu na początku sezonu. Okienko transferowe było uznawane za dobre w wykonaniu mistrza Polski, dopóki nie przyszła kompromitująca porażka z Karabachem w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Do tego Raków pokazał Lechowi klasę, pokonując go w starciu o Superpuchar Polski. Pytanie brzmi, jak „Kolejorz” zareaguje na ligowym gruncie? Sezon zainauguruje u siebie meczem ze Stalą Mielec, która jest skazywana na pożarcie. Jeszcze tylko tutaj brakowałoby mu wpadki…


Derby na początek
Fot. Tomasz Folta/PressFocus

Dolny Śląsk zacznie nowe rozgrywki z wielkim impetem, bo w derbach regionu zmierzą się ze sobą Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław. Będzie to pojedynek pasjonujący nie tylko ze względu na rywalizację, jaka toczy się między tymi klubami. Należy przecież pamiętać, że zarówno jedni, jak i drudzy mają za sobą fatalny sezon, w którym niemalże do końca musieli drżeć o ligowy byt. Ani wspieranemu przez bogaczy z KGHM Zagłębiu, ani ulokowanemu w wielkim Wrocławiu Śląskowi tak grać nie wypada. Derby „na dzień dobry” są świetną okazją na sprawdzenie pracy, jaką obie drużyny wykonały na letnich obozach.


Witamy po latach
Fot. Adrian Mielczarski/PressFocus

Miedź Legnica i Korona Kielce powracają do ekstraklasy po stosunkowo niedługim okresie. Inaczej sprawy mają się w przypadku łódzkiego Widzewa, który po raz ostatni na najwyższym szczeblu rozgrywkowym występował w 2014 roku. Jak potoczyła się później historia RTS-u, wszyscy wiedzą. Klub został zdegradowany do IV ligi, by przez lata mozolnie wspinać się po drabinach hierarchii i w końcu dotrzeć do ekstraklasy, gdzie taka marka znajdować się powinna. Gromkiego powitania w elicie jednak nie będzie. Widzew zacznie z wysokiego C i uda się na wyjazd do Szczecina.


Foto główne: Adrian Mielczarski/PressFocus