100-lecie ŚZPN. Mistrzowski blask w Zabrzu

 

Z tej ziemi razem z Górnikiem, który ma w kolekcji 14 złotych gwiazdek, wywodzi się również aktualny mistrz Polski, Piast Gliwice.

Nic więc dziwnego, że nagradzając zasłużonych działaczy i piłkarzy prezes Henryk Kula i prezes Podokręgu Zabrze Jarosław Bryś, raz za razem ściskali dłonie ludzi wybitnych. Brązową Odznaką Honorową PZPN został wyróżniony wicemistrz olimpijski z 1992 roku, Dariusz Koseła.

Złotą Odznakę Honorową PZPN przyznano Marcinowi Bochynkowi, który jako trener – w 1988 roku – doprowadził zabrzan do ostatniego jak do tej pory złota, z kolei medal „Za Wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej” odebrał Fryderyk Cholewa.

Były także medale 100-lecia Śląskiego ZPN, które kapituła przyznała m.in: Janowi Banasiowi, Józefowi Dankowskiemu, Kamilowi Kosowskiemu, Henrykowi Latosze, Markowi Piotrowiczowi, Janowi Żurkowi, Jarosławowi Kaszowskiemu oraz Janowi Kowalskiemu, który jako piłkarz, trener i działacz po mistrzowsku wywiązał się z każdej powierzonej mu roli.

W części artystycznej, w której – jak na meczach Górnika – rozbrzmiewał dzwon Stanisława Sętkowskiego, gości bawił Eugeniusz Loska. Lider grupy B.A.R., ojciec znanego z występów w ekstraklasie Tomasza, skocznymi i melodyjnymi piosenkami dał sygnał do rozpoczęcia długich piłkarskich dyskusji…

(jaD)

Na zdjęciu: Jednym z tych, którzy odebrali wczoraj medal z okazji 100-lecia Śląskiego ZPN, był m.in. Jan Banaś.