11. kolejka ekstraklasy pod napięciem!

Przed nami 11. kolejka ekstraklasy sezonu 2022/2023. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie i emocjonująco!


Jakie będzie otwarcie?
Fot. Szymon Gorski / PressFocus

Szczecin czeka w tej kolejce wielkie święto! Oto w końcu – po lekkim poślizgu – w pełni już zostanie otwarty nowiutki obiekt, na którym będzie występować Pogoń. W teorii jest to ten sam stadion, stojący w tym samym miejscu, ale w praktyce ze swoim poprzednikiem nie ma wiele wspólnego. Na nowoczesną arenę przyjedzie też nie byle jaki oponent, bo pogrążona w kryzysie Lechia Gdańsk, a więc wielki pomorski rywal „portowców”. Napięcie będzie więc wielkie, a emocje z pewnością nie zabraknie.


Kolejna odsłona wojny
Fot. Damian Kosciesza / PressFocus

Nie ma zbyt wielu płaszczyzn, na których Lech i Legia znalazłyby nić porozumienia. Oba kluby ostro rywalizują ze sobą w lidze, reprezentując ekstraklasę w pucharach, w szkoleniu młodzieży, w wynikach finansowych, a także na niwie kibicowskiej. Ich spotkanie zawsze jest kreowane na wielki hit i tym razem nie jest inaczej. Lech jest w końcu nadrabiającym zaległości mistrzem kraju, Legia z kolei przypomina sobie, jak to jest siedzieć na fotelu lidera. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, tym bardziej, że z poznańskich trybun rywalizację będzie oglądać 40 tysięcy widzów!


Czas na pobudkę
Fot. Tomasz Kudala / PressFocus

Ani w Płocku, ani w Gliwicach nie mają ostatnio najlepszych humorów. Po kapitalnym początku Wisła wyraźnie „spuchła” i spadła nie tylko z pierwszego miejsca w tabeli, ale w ogóle nie znajduje się już w top3. W ostatnich czterech kolejkach „nafciarze” zdobyli zaledwie 1 punkt, a po ich super serii nie ma już śladu. Na Górnym Śląsku natomiast od początku sezonu niewiele się klei. Gra Piasta wygląda słabo i choć udało się ograniczyć regularne przegrywanie, nadal piłkarze trenera Waldemara Fornalika dalecy są od wymarzonej dyspozycji. Po tym spotkaniu ktoś nadal będzie pozostawał smutny.


Fot. Adam Starszynski / PressFocus