14. kolejka ekstraklasy pod napięciem!

Przed nami 14. kolejka ekstraklasy. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie!


Kto rządzi w Krakowie?
Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus

To odwieczne pytanie jest zadawane zawsze, kiedy nadchodzi czas Świętej Wojny. Oczywiście kibice Wisły i Cracovii mają na ten temat zupełnie odmienne zdania, dlatego najlepszym sposobem na rozstrzygnięcie tej kwestii jest rozegranie bezpośredniego meczu. Rachunki co do liczby krakowskich derbów są różne, ale raczej zgodne, że niedawno przekroczono już granicę dwustu spotkań. W poprzednim sezonie natomiast najgorętsza rywalizacja w kraju nie zdobyła rozstrzygnięcia – padły dwa remis. Jak będzie teraz? „Każdy to powie „ … rządzi w Krakowie!” – puste miejsce może uda się wypełnić w niedzielny wieczór nazwą zwycięskiego klubu.


Walka o prym
Fot. Rafal Rusek / PressFocus

Najlepsza czwórka ekstraklasy oderwała się nieco od peletonu i wypracowała kilkupunktową przewagę nad piątym w tabeli Śląskiem Wrocław. Obecnie każda rywalizacja między topowymi zespołami urasta więc do rangi jeszcze większego hitu. Takowym będzie właśnie spotkanie Rakowa Częstochowa z Pogonią Szczecin, które na ten moment mają taką samą liczbę punktów, tracąc po 3 „oczka” do liderującego Lecha Poznań. Ani jedni, ani drudzy nie chcą tego dystansu zwiększyć, w związku z czym w niedzielę zrobią wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.


A może tym razem?
Fot. Rafal Rusek / PressFocus

To absolutnie nieprawdopodobne, że taki klub jak Legia czeka na wygraną w lidze od 19 września. Warszawiacy przegrali aż 7 z 8 ostatnich spotkań ekstraklasy, seryjnie ulegając mocnym pretendentom – Rakowowi, Lechii, Lechowi oraz Pogoni. Stal Mielec do grona polskich potęg bynajmniej nie należy i mimo bezpiecznej aktualnie pozycji ciągle wieszczy się jej spadek. Tym bardziej kompromitujące dla Legii jest to, że mielczanie… mają aż 8 punktów więcej! Wypadałoby więc, aby „Wojskowi” w końcu dopisali do swojego dorobku wygraną.


Foto główne: Łukasz Sobala / PressFocus