15. kolejka ekstraklasy pod napięciem!

Przed nami 15. kolejka ekstraklasy sezonu 2022/2023. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie i emocjonująco!


Niskie loty
Fot. Tomasz Kudala / PressFocus

Notowania (lokata w tabeli i dorobek punktowy) Piasta Gliwice są w tej chwili bardzo niskie. Postawa drużyny z Okrzei to chyba największe rozczarowanie w rundzie jesiennej. W czwartek doszło do przesilenia i trenera Waldemara Fornalika, który odszedł z klubu za porozumieniem stron, zastąpił Aleksandar Vuković. Jakie wejście będzie miał Serb, zależy od jego nowych podopiecznych (na zdjęciu Frantiszek Plach). Przeciwnik jest do pokonania, ale jeżeli gliwiczanie liczą na łatwą konsumpcję, mogą się przeliczyć. Korona Kielce na pewno bowiem tanio skóry nie sprzeda.


Zaskoczyć wicelidera
Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus

Górnik Zabrze po raz ostatni zainkasował komplet punktów 18 września, gdy pokonał 2:1 na wyjeździe Koronę Kielce. Potem były trzy porażki z rzędu, a serię niepowodzeń zakończył bezbramkowy remis z Wartą Poznań. Teraz poprzeczka jednak idzie w górę, bo na Roosevelta przyjedzie Widzew Łódź. Rewelacyjny wicelider tabeli jest niepokonany od sześciu kolejek (5 zwycięstw i remis z Rakowem), więc trener zabrzan Bartosch Gaul (na zdjęciu) musi naprawdę pogłówkować, jak zaskoczyć beniaminka. A sytuacja w tabeli 14-krotnych mistrzów Polski nie wygląda różowo…


Ostatni dzwonek
Fot. miedzlegnica.eu/B. Hamanowicz

Na razie Miedź Legnica wyraźnie odstaje od reszty stawki drużyn walczących w elicie. Z pochwał za odważną grę nic nie wynika, bo wrażenie artystyczne w futbolu nie jest punktowane. Teraz nowy szkoleniowiec beniaminka Grzegorz Mokry stoi przed nie lada wyzwaniem, bo do Legnicy przyjedzie Pogoń Szczecin, a na domiar złego jego zespół został zdziesiątkowany przez kartki i kontuzje. Czy zmiennicy (na zdjęciu Koldo Obieta) udźwigną ciężar odpowiedzialności?


Foto główne: Tomasz Kudala / PressFocus