Zobacz
Do góry

15-milionowe wsparcie na budowę hali w Bytomiu

Jeżeli dotychczasowe tempo zostanie utrzymane to śmiemy twierdzić, że nie tylko termin 30 września 2021 r. otwarcia nowej hali lodowej w Bytomiu zostanie dotrzymany, ale być może zostanie skrócony.

Zaledwie dwa miesiące upłynęły od ogłoszenia przetargu do podpisania umowy w wykonawcą. 24 czerwca zostały podpisane dokumenty miejscowego OSiR-em, a wykonawcą obiektu – konsorcjum firm: Meritum Grupa Budowlana z Krakowa oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjne i Usługowe Concret z Tychów. Koszt inwestycji wyniesie ok. 40 mln zł. Podczas uroczystego podpisania umowy OSiR-u z wykonawcami również usłyszeliśmy, że część tej inwestycji zostanie współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystki, bo władze miasta oraz hokejowego związku wysłały stosowne pisma z prośbą o wsparcie. Upłynęło zaledwie dwa tygodnie, a już otrzymaliśmy kolejną budującą informację.

– Nowoczesna hala lodowa w Bytomiu jest niezbędna dla rozwoju sportowego dzieci i młodzieży, ale również funkcjonowania profesjonalnego zespołu. Stąd też Ministerstwo Sportu i Turystyki postanowiło dofinansować tę inwestycję kwotą 15 mln – poinformował wiceminister sportu, rodem z Bytomia, Jan Widera, podczas konferencji prasowej w Biurze Promocji miasta.

Bytom będzie miał nowe lodowisko

Ta wiadomość ucieszyła nie tylko włodarzy miasta, ale również całą bytomską społeczność. Miasto, mające za sobą wiele problemów infrastrukturalnych, nie może się pochwalić wieloma profesjonalnymi sportowymi obiektami. Prezydent Mariusz Wołosz oraz jeden z jego zastępców Adam Fras od listopada 2018 r. prowadził rozmowy z przedstawicielami MSiT w sprawie nowej inwestycji. Hokejowa centrala również udzieliła wsparcia władzom miasta.

Dofinansowanie 15 mln pochodzi z „Programu inwestycji o szczególnym znaczeni dla sportu” realizowanego przez resort. – Tylko wypada się cieszyć, władze miasta dbają również o bazę sportową o wysokiej jakości i stąd też nasze wsparcie. Gdy tylko będzie już pozwolenie na budowę wówczas podpiszemy stosowną umowę o dofinansowaniu tej inwestycji – dodał wiceminister Widera.

Te mocne finansowe wsparcie to dobry sygnał nie tylko dla tej inwestycji, ale również bytomskiego sportu, który odnosi wiele sukcesów w najmłodszych kategoriach wiekowych. Na tej podstawie można spokojnie budować profesjonalny zespół, który mógłby wrócić do ekstraligi i nawiązać do sukcesów sprzed laty.

Na zdjęciu: Tak ma prezentować wewnątrz nowa hala w Bytomiu.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze