Zobacz
Do góry

15-milionowe wsparcie na budowę hali w Bytomiu

Jeżeli dotychczasowe tempo zostanie utrzymane to śmiemy twierdzić, że nie tylko termin 30 września 2021 r. otwarcia nowej hali lodowej w Bytomiu zostanie dotrzymany, ale być może zostanie skrócony.

Zaledwie dwa miesiące upłynęły od ogłoszenia przetargu do podpisania umowy w wykonawcą. 24 czerwca zostały podpisane dokumenty miejscowego OSiR-em, a wykonawcą obiektu – konsorcjum firm: Meritum Grupa Budowlana z Krakowa oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjne i Usługowe Concret z Tychów. Koszt inwestycji wyniesie ok. 40 mln zł. Podczas uroczystego podpisania umowy OSiR-u z wykonawcami również usłyszeliśmy, że część tej inwestycji zostanie współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystki, bo władze miasta oraz hokejowego związku wysłały stosowne pisma z prośbą o wsparcie. Upłynęło zaledwie dwa tygodnie, a już otrzymaliśmy kolejną budującą informację.

– Nowoczesna hala lodowa w Bytomiu jest niezbędna dla rozwoju sportowego dzieci i młodzieży, ale również funkcjonowania profesjonalnego zespołu. Stąd też Ministerstwo Sportu i Turystyki postanowiło dofinansować tę inwestycję kwotą 15 mln – poinformował wiceminister sportu, rodem z Bytomia, Jan Widera, podczas konferencji prasowej w Biurze Promocji miasta.

Bytom będzie miał nowe lodowisko

Ta wiadomość ucieszyła nie tylko włodarzy miasta, ale również całą bytomską społeczność. Miasto, mające za sobą wiele problemów infrastrukturalnych, nie może się pochwalić wieloma profesjonalnymi sportowymi obiektami. Prezydent Mariusz Wołosz oraz jeden z jego zastępców Adam Fras od listopada 2018 r. prowadził rozmowy z przedstawicielami MSiT w sprawie nowej inwestycji. Hokejowa centrala również udzieliła wsparcia władzom miasta.

Dofinansowanie 15 mln pochodzi z „Programu inwestycji o szczególnym znaczeni dla sportu” realizowanego przez resort. – Tylko wypada się cieszyć, władze miasta dbają również o bazę sportową o wysokiej jakości i stąd też nasze wsparcie. Gdy tylko będzie już pozwolenie na budowę wówczas podpiszemy stosowną umowę o dofinansowaniu tej inwestycji – dodał wiceminister Widera.

Te mocne finansowe wsparcie to dobry sygnał nie tylko dla tej inwestycji, ale również bytomskiego sportu, który odnosi wiele sukcesów w najmłodszych kategoriach wiekowych. Na tej podstawie można spokojnie budować profesjonalny zespół, który mógłby wrócić do ekstraligi i nawiązać do sukcesów sprzed laty.

Na zdjęciu: Tak ma prezentować wewnątrz nowa hala w Bytomiu.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej

 • „GieKSa” osłabiona, ale…

  Mikołaj Łopuski oraz Tomasz Skokan są po poważnych operacjach i do zespołu wrócą za kilka miesięcy.

  Włodzimierz Sowiński22 sierpnia 2019
 • Kłopoty – znak firmowy „Szarotek”

  Jarosław Różański, obecnie drugi trener, nie wyklucza powrotu na lód w razie sytuacji awaryjnej.

  Włodzimierz Sowiński20 sierpnia 2019
 • Powtórka z Czech

  Drużyna trenera Roberta Kalabera od zwycięstwa rozpoczęła występy w Pucharze Wyszehradzkim.

  Bogdan Nather16 sierpnia 2019
 • Wartościowe sprawdziany

  JKH GKS Jastrzębie bardzo poważnie podchodzi do meczów w Pucharze Wyszehradzkim, w którym jego rywalami oprócz KH GKS Katowice są mistrz...

  Bogdan Nather15 sierpnia 2019
 • Naprzód Janów. Czas na decyzje

  Hokeiści z Janowa wracają na ligowy szlak i nie zamierzają być dostarczycielami punktów.

  sow13 sierpnia 2019
 • Limit pecha wyczerpany?

  Tyski napastnik na pierwszych zajęciach upadł tak nieszczęśliwie, że złamał śródręcze i pewnie na lodzie pojawi się dopiero pod koniec września.

  Włodzimierz Sowiński6 sierpnia 2019
 • Hokej. To będzie nowe wyzwanie

  Polska reprezentacja pod szyldem Silesia Brackens wystąpi w rozgrywkach European Women's Hockey League.

  sow23 lipca 2019
 • JKH GKS Jastrzębie. Zaskakujący transfer

  Utalentowany napastnik Jakub Blanik opuścił JKH GKS Jastrzębie i podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec.

  BN17 lipca 2019
 • GKS Tychy. Rodzina się powiększa!

  Obrońcy tytułu sezon zainaugurują dwoma meczami na własnym lodzie w Lidze Mistrzów z Djurgarden Sztokholm oraz Alderem Mannheim.

  Włodzimierz Sowiński16 lipca 2019