18. kolejka ekstraklasy pod napięciem!

Przed nami 18. kolejka ekstraklasy sezonu 2022/2023. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie i emocjonująco!


Mizerne sparingi
Fot. Piotr Matusewicz/PressFocus

W ostatnim meczu rundy jesiennej Lechia Gdańsk rzutem na taśmę pokonała Górnika Zabrze i dzięki trzem zdobytym punktom wyskoczyła nad strefę spadkową. Teraz jednak jest nowe rozdanie, a trenerowi biało-zielonych Marcinowi Kaczmarkowi (na zdjęciu) problemów nie ubywa, lecz przybywa. W zimowych sparingach gdańszczanie prezentowali się mizernie (nie licząc zwycięstw z Gedanią Gdańsk i Cartusią Kartuzy), co powinno martwić ich szkoleniowca. Jeżeli Lechia w meczu z Wisłą Płock nie powiększy swojego konta, może być nieciekawie.


Niewdzięczna etykietka
Fot. Tomasz Kudala/PressFocus

W listopadzie ubiegłego roku w Legnicy żałowano, że runda jesienna już się skończyła. Miedź miała bowiem udany finisz, w dwóch meczach zgarnęła komplet punktów i nie straciła gola. Teraz musi ruszyć z kopyta, by pozbyć się etykietki „czerwonej latarni” tabeli. Podczas pobytu w Turcji Miedź w meczach kontrolnych spisywała się więcej niż poprawnie, ale teraz musi to udowodnić w ligowych bojach. Jednym z wyróżniających się piłkarzy beniaminka był Holender Luciano Narsingh (na zdjęciu), który może uchodzić za jeden z motorów napędowych drużyny znad Kaczawy.


Odrobina komfortu
Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Piast Gliwice już dawno nie prządł tak cieniutko. Jego kibice zdążyli już zapomnieć, co to znaczy walka o utrzymanie w elicie. Gabriel Kirejczyk (na zdjęciu) i jego koledzy doskonale zdają sobie sprawę, w jak parszywej sytuacji się znaleźli. Tylko wygrana z Jagiellonią może poprawić nastroje na Okrzei i zapewnić trochę spokoju oraz komfortu piłkarzom. Chociaż zapewne nie na długo, bo tylko do… następnej kolejki.


Foto główne: Michał Kość/PressFocus