Zobacz oceny po meczu Piast Gliwice – Legia Warszawa

JAKUB SZMATUŁA 7

Robił co mógł. Gdyby Piast Gliwice dowiózł remis lub wygrał, byłby bohaterem. W pierwszej połowie nie miał zbyt wiele pracy, ale w drugiej kilka razy ratował swoją drużynę. Przy golach był bezradny, winić należy raczej obrońców

FOT. MICHAL CHWIEDUK / 400mm.pl

MARCIN PIETROWSKI 0

Grał dobrze, był zaskakująco aktywny w ofensywie i zapłacił za to największą cenę. Czerwona kartka wynikała z tego, że musiał gonić piłkarza Legii i ratował się faulem, bo przeciwnik doszedłby do sytuacji sam na sam.

 

ALEKSANDAR SEDLAR 6

Dobry występ, ale podobnie jak reszta defensorów miał problemy przy stałych fragmentach. To element nad którym cały blok defensywny musi popracować.

 

JAKUB CZERWIŃSKI 6

Podobnie jak Sedlar. Kilka razy zatrzymał ataki piłkarzy Legii. Dochodził też do główek po rzutach rożnych, ale nie potrafił tego wykorzystać i strzelić gola.

 

MIKKEL KIRKESKOV 6

Gra coraz stabilniej i solidniej. Nie popełnia już rażących błędów. Czekamy na jego idealny dośrodkowania w ofensywie. O mały włos, a przelobowałby bramkarza Legii niemal z połowy boiska.

 

PATRYK DZICZEK 5

W porównaniu do ostatniego meczu z Zagłębiem Lubin nie zagrał tak dobrze. W środku boiska miał jednak groźniejszych przeciwników i tak swobodnie nie mógł operować piłką. Za mało było dalekich i dokładnych podań.

 

TOMASZ JODŁOWIEC 5

Grał przeciwko klubowi z którego jest wypożyczony. Bardzo chciał, ale nie wszystko mu wychodziło. Może dać drużynie znacznie więcej, bo pokazywał już to wielokrotnie.

 

JOEL VALENCIA 6

Nie bał się rywalizować z Arturem Jędrzejczykiem. Jak zwykle był bardzo aktywny i pełen energii. Niestety przeciwnicy uprzykrzali mu życie, jak tylko mogli.

Fot. Irek Dorozanski / 400mm.pl

MATEUSZ MAK 5

Widać, że rywal wiedział, że to on stanowi największe zagrożenie. Nie miał lekko z obrońcami Legii, przez co nie wypracował sobie lub kolegom zbyt wielu okazji strzeleckich.

 

JORGE FELIX 4

Pierwsza połowa w jego wykonaniu była słaba. Grał zbyt wolno i dawał sobie odbierać piłkę. Na drugą połowę już nie wyszedł, bo trener Fornalik musiał wprowadzić obrońcę po czerwonej kartce.

 

MICHAL PAPADOPULOS 6

Wczoraj w końcu jego ciężka praca została wynagrodzona golem, gdy przytomnie zachował się w polu karnym. W pierwszej części powinien oddać jednak kilka lepszych strzałów.

Credit: Lukasz Laskowski / PressFocus

MARTIN KONCZKOWSKI 5

Trudno mu było złapać rytm wczorajszego meczu, ale momentami pomagał drużynie w ofensywnie. Potrzebuje jednak czasu, by grać tak, jak w poprzednim sezonie.