20 czerwca mityng otwarcia na Śląskim!

Królowa sportu wraca na Stadion Śląski – pod takim hasłem w słynnym chorzowskim „kotle czarownic” zainaugurowany zostanie lekkoatletyczny sezon startowy. 20 czerwca zostanie rozegranych 10 konkurencji. Będą biegi na dystansach od 100 do 400 m oraz konkurencje techniczne.


Obecność na pierwszym w tym sezonie mityngu na śląskim obiekcie potwierdzili już m.in. wicemistrz Europy w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki, mistrz Starego Kontynentu, medalista olimpijski i mistrzostw świata w rzucie młotem Wojciech Nowicki, czterystumetrowcy – rekordziści świata w sztafecie 4×400 m Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk oraz najszybsza w Europie na dystansie jednego okrążenia Justyna Święty-Ersetic, która pobiegnie na 300 metrów.

– Ten sezon jest z wiadomych względów inny niż wszystkie. Aby wprowadzić formę na wyższy poziom potrzeba nam startów, a tych do tej pory brakowało. Zwykle w czerwcu miałam już za sobą kilka mityngów, dlatego cieszę się, że w końcu będę mogła wystąpić w zawodach i to na moim ulubionym stadionie. Nie mogę się doczekać, uwielbiam biegać na Stadionie Śląskim, ta bieżnia daje pozytywny zastrzyk energii – powiedziała Justyna Święty-Ersetic.

W miniony czwartek trener Aleksander Matusiński zorganizował sprawdzian na 300 m dla Justyny oraz najszybszej na ty dystansie w Polsce w ubiegłym roku Anny Kiełbasińskiej.

Mityng odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Od minionej soboty można organizować zawody lekkoatletyczne do 150 osób.

Także 20 czerwca odbędą się mniejsze mityngi otwarcia sezonu w Częstochowie i Bielsku-Białej, a dzień później miotacze rzucać będą w Rybniku.

Zawody wypełnią lukę w tegorocznym kalendarzu startowym i wpiszą się w ogólnoeuropejski trend. W ostatnim tygodniu mityngi lekkoatletyczne rozegrano w Niemczech, Estonii, Izraelu, Szwecji, Słowenii, Austrii, Finlandii, Norwegii i Danii – a w poniedziałek także w Czechach.

W sierpniu – prawdopodobnie 12.08. – na Śląskim planowany jest Memoriał Janusza Kusocińskiego, a 6 września Memoriał Kamili Skolimowskiej w ramach nowego cyklu światowej federacji Gold Continental Cup. 1-2 maja 2021 Stadion Śląski będzie gospodarzem Mistrzostwa Świata Sztafet – World Athletics Relays Silesia 2021.


Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Komentarze