Miał 24 godziny na decyzję, a teraz zastąpi (na chwilę) Probierza

Grzegorz Staszewski był wtedy trenerem IV-ligowej Pcimianki Pcim. – Zadzwonił do niego trener Probierz z propozycją posady w Cracovii. Dał mu 24 godziny na podjęcie decyzji – mówi prezes Pcimianki, Jan Pawlik. – Nie byliśmy zadowoleni z takiego obrotu sprawy, ale wcześniej umówiliśmy się z Grześkiem, że jeśli dostanie propozycję z wyższej ligi, nie będziemy go na siłę zatrzymywać – dodaje.

W sobotę stanie przed ważną próbą, bo na ławce zabraknie zarówno Probierza jak i Kurdziela. Obaj zostali wyrzuceni ze strefy trenerów w trakcie spotkania z Zagłębiem (2:2), a w czwartek Komisja Ligi zdyskwalifikowała Probierza na dwa mecze (Kurdziela na jeden).

– Ta kara jest dla mnie bardzo dziwna, bo zostałem ukarany za kopnięcie bandy po straceniu gola. Z ciekawością będę śledził kolejne kary nakładane przez Komisję Ligi, ale dla mnie wygląda na to, że jak jest okazja to trzeba Probierzowi przywalić – mówi.

Podczas wczorajszej konferencji trener Pasów znów błysnął oryginalnością. Tym razem wręczył specjalnie przygotowaną koszulkę Cracovii obecnemu na sali synowi dziennikarza „Sportu”.

– Podobno uważasz, że prezydentem Polski jest Probierz. Więc masz ode mnie koszulkę Cracovii. Mam nadzieję, że teraz będziesz wiedział komu kibicować – powiedział zaskakując zebranych dziennikarzy.