25. kolejka ekstraklasy pod napięciem!

Przed nami 25. kolejka ekstraklasy sezonu 2022/2023. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie i emocjonująco!


Jedzie na walizkach
Fot. Paweł Jaskółka/PressFocus

Górnik zapowiadał wielkie oświadczenie i wyjaśnienie zamieszania, jakie zakręciło się wokół klubu, a poinformował jedynie… że przyszłość trenera Bartoscha Gaula rozstrzygnie się po najbliższym spotkaniu z Wisłą Płock. Abstrahując już od sposobu i logiki działania zarządców 14-krotnych mistrzów Polski, inaugurujący kolejkę mecz urósł do miana jednego z najciekawszych w ten weekend. „Nafciarze” bowiem ostatnio obudzili się po serii kilku porażek, a Górnik stoczył się do strefy spadkowej. No i jeszcze ta sprawa Gaula, któremu oficjalnie potwierdzonej presji na pewno zazdrościć nie można. Ale może… to podziała w jakiś sposób motywująco na zawodników?


Uśmiech po krakowsku
Fot. Adam Starszyński/PressFocus

Od 3 września nie znalazł się pogromca, który byłby w stanie zaskoczyć czymś zespół z Częstochowy. Stadion przy Limanowskiego stał się niezdobytą twierdzą, a przewaga Rakowa w tabeli sprawia, że nikt nie widzi już innego realnego kandydata do mistrzostwa Polski. Problem lidera leży jednak w najbliższym spotkaniu. To właśnie Cracovia jest ostatnią drużyną, która znalazła sposób na ekipę Marka Papszuna, rozbijając ją zresztą 3:0. Co więcej, od momentu awansu Rakowa do ekstraklasy „Pasy” jeszcze ani razu z nim nie przegrały! Zdarzyła się wpadka w Pucharze Polski, ale na gruncie ligowym krakowianie zawsze podchodzili do tych spotkań z uzasadnionym uśmiechem.


Walka o podium
Fot. Paweł Jaskółka/PressFocus

Spotkaniem, po którym należy oczekiwać czystej piłkarskiej jakości, jest starcie… beniaminka z mistrzem. Tak po prawdzie jednak to nikt nie postrzega meczu Widzewa z Lechem w takich kategoriach, bo obecnie są to jedne z najmocniejszych, najładniej i najciekawiej grających drużyn naszej ligi. Znając też łódzkich fanatyków, zadbają oni o odpowiednią oprawę tego spotkania, więc pozostaje tylko liczyć, że kroku dotrzymają im piłkarze – nawet jeśli poznaniacy będą zmęczeni rewanżem w Szwecji. Stawka jest wysoka, bo wygrana jest tu bardzo potrzebna w kontekście walki o ligowe podium.


Foto główne: Tomasz Kudala/PressFocus