Pewna wygrana ZAKSY w Kielcach

Faworytem tego meczu byli mistrzowie Polski, choć siatkarze z Kielc wcale nie chcieli ułatwić kędzierzynianom zadania. Przebieg spotkania, z wyjątkiem drugiego seta pokazał, że ZAKSA wcale nie odpuściła sobie wyjazdowego spotkania ze słabszym rywalem.

Mistrzowie Polski, którzy mogą z pewnością powtórzyć sukces z minionego sezonu, grali ofensywnie i punktowali siatkarzy Dafi Społem Kielce dość skutecznie. Podopieczni Andrei Gardiniego narzucali swój styl gry, co okazało się zabójczą bronią. Gdyby nie błędy w obronie podczas drugiego seta, kielczanie zapewne przegraliby 0:3. Jednak czujnie wykorzystali szansę, dając kibicom trochę radości.

Dafi Społem Kielce – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 1:3 (15:25, 25:23, 15:25, 13:25)

Kielce: Orobko, Stępień, Schamlewski, Wachnik, Nałobin, Superlak, Dokić, Adamski, Łapszyński, Morozow
Libero: Biniek

Kędzierzyn Koźle: Szymura, Rejno, Falaschi, Toniutti, Buszek, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Semeniuk, Deroo, Maziarz
Libero: Zatorski, Banach