3. kolejka ekstraklasy pod napięciem!

Przed nami 3. kolejka ekstraklasy. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie!


Fatalny start „górników”
Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Wiadomo było, że początek rozgrywek dla mocno przebudowanego przez trenera Jana Urbana zespołu Górnika może być trudny, ale nikt nie spodziewał się, że będzie aż tak źle i „górnicy” po dwóch kolejkach będą zamykali ligową tabelę. Wyniki to jedno, a gra zabrzan to inna rzecz, bo jest na razie beznadziejna. Czy uda się wszystko odbudować na sobotnie starcie ze „stalówką” u siebie? Pora się obudzić!


Znowu pod górkę
Fot. Adam Starszynski / PressFocus

Wiosną płocczanie drżeli, jak Górnik w pewnym momencie o ligowy byt. Przyjście Macieja Bartoszka pomogło i drużyna pod jego wodzą wydostała się z tarapatów. Niestety dla „nafciarzy” początek tego sezonu jest dla nich słaby i tak jak Górnik są jednym z dwóch zespołów, który po premierowych kolejkach nie ma jeszcze na swoim koncie punktowej zdobyczy. Co gorsze Wisła jako jedyna w ekstraklasie nie zdobyła jeszcze w bieżących rozgrywkach gola. Samobójczego trafienia Dawida Kocyły (na zdjęciu z prawej) w poniedziałek nie liczymy…


Elektryczna Cracovia
Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus

Są pieniądze, są ambicje, jest jak zwykle tabun zagranicznych zawodników, ale jak się to przekłada na wyniki, to widać po wynikach. Drużyna prowadzona przez Michała Probierza nie najlepiej weszła w sezon, a na dodatek teraz „Pasy” czeka trudna wyjazdowa konfrontacja z rozpędzającą się lokomotywą z Poznania. W pierwszych meczach Cracova wyróżnia się za to kartkami, bo ma na koncie pięć „żółtek”.


Foto główne: Szymon Gorski / PressFocus