Pogoń Szczecin. 30 zakażeń koronawirusem

U 30 zawodników, przedstawicieli sztabu i pracowników Pogoni Szczecin potwierdzono zakażenie koronawirusem. Klub czeka obecnie na decyzje sanepidu.


W ubiegłym tygodniu najpierw u jednego zawodnika, a później u czterech kolejnych wystąpiły objawy przeziębienia – poinformował w niedzielę klub na swojej stronie internetowej.

Grupę odizolowano od całego zespołu i po konsultacji z klubowym lekarzem podjęto decyzję o badaniach. W piątek klub otrzymał wyniki, wśród których stwierdzone były przypadki pozytywne. Odwołany został sobotni trening drużynowy.

Na badania wymazowe skierowano także kilkudziesięcioosobową grupę piłkarzy, członków sztabu oraz pracowników, którzy w ostatnich dniach mieli, bądź mogli mieć bliski kontakt z chorymi. Sobotnia tura badań przyniosła kolejne wyniki dodatnie. Osoby te również zostały skierowane do odbywania kwarantanny domowej.

Wyniki dodatnie dało łącznie 30 próbek. Wśród chorych jest 21 zawodników, 2 trenerów, 4 przedstawicieli sztabu oraz 3 pracowników administracyjnych.

Jak tłumaczy klub, trudna sytuacja zdarzyła się pomimo stosowania się do zaleceń komisji medycznej, a także wdrażania własnych działań profilaktycznych, jak dodatkowe serie badań dla pracowników, specjalne zasady bezpieczeństwa w budynku klubowym, czy powrót zdecydowanej większości kadr administracyjnych do trybu pracy zdalnej.

O sytuacji w Pogoni informowana jest Ekstraklasa SA oraz zespół medyczny PZPN. W tej chwili klub czeka na dalsze decyzje Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, którym będzie musiał się podporządkować.

W związku z tym zaplanowany na 3 października mecz 6. kolejki Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok został przełożony – poinformowała prowadząca rozgrywki spółka Ekstraklasa S.A.


Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus