31. kolejka ekstraklasy pod napięciem!

Przed nami 31. kolejka ekstraklasy sezonu 2022/2023. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie i emocjonująco!


Gdańsk wita zaplecze?
Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

W teorii jeszcze nie wszystko stracone, choć w praktyce chyba już każdy w klubie złożył broń. Lechia musiałaby liczyć na absurdalną zwyżkę formy przy jednoczesnym wielkim kryzysie rywali w walce o utrzymanie, aby pozostać w elicie. A pod względem matematycznym, spaść może już w ten weekend. Wystarczy, żeby przegrała z Zagłębiem Lubin (wynik meczu Korony nie będzie miał znaczenia, bo kielczanie dwukrotnie pokonali Lechię i w przypadku zrównania punktami znajdą się ponad nią). Remis jeszcze przetrzyma wszystko do następnej kolejki, lecz będzie to już tylko deser dla statystyków.


Jeszcze spróbują
Fot. Mateusz Porzucek/PressFocus

Z jednej strony nadzieja umiera ostatnia, z drugiej – jest matką głupich. Ludzie we Wrocławiu mają dwa hasła do wyboru, ale tak czy siak kluczem pośród nich jest to, że jeśli Śląsk chce się jeszcze uratować przed spadkiem, musi w najbliższej kolejce pokonać Jagiellonię. Nie będzie to jednak łatwe, bo w końcu dlaczego WKS miałby zdobyć Białystok, skoro nie pokonał nikogo w żadnej z ostatnich 7 kolejek? Zespół trenera Adriana Siemieńca prezentuje się dobrze, wskoczył do górnej połowy tabeli, ale… może wyciągnie pomocną dłoń do potrzebującego? Wówczas sytuacja w czerwonej strefie zrobiłaby się bardzo napięta.


Szczecińskie powitanie
Fot. Adam Starszyński/PressFocus

Trenera Kosty Runjaicia jeszcze nie było w Szczecinie po tym, jak rozpoczął nowy rozdział swojej kariery i podjął się pracy w Legii. Owszem, z Pogonią zagrał, remisując z nią w październiku 1:1, ale miało to miejsce w Warszawie. Teraz uda się na Pomorze Zachodnie, tak dobrze przez niego znane, w którym wykonał kawał świetnej roboty. Będzie to na pewno bardzo emocjonalna podróż, tym bardziej, że odbędzie się kilka dni po sukcesie w finale Pucharu Polski. A jak przyjmą Runjaicia szczecińscy kibice? No i jak w nieistotnym, ale jednak meczu na szczycie zaprezentują się Pogoń z Legią? Oto są pytania!


Foto główne: Piotr Matusewicz / PressFocus