32. kolejka ekstraklasy pod napięciem!

Przed nami 32. kolejka ekstraklasy sezonu 2022/2023. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie i będą pod napięciem!


Gra o byt

pod napięciem
Fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Erik Exposito (na zdjęciu) niech się nie łapie za głowę, a weźmie za strzelanie bramek, bo one są Śląskowi potrzebne do utrzymania ligowego bytu! W sobotnie popołudnie wrocławianie grają o być albo nie być z Wisłą Płock. Wygrana da jeszcze drużynie ze stolicy Dolnego Śląska cień szanse na utrzymanie się w elicie, choć te nie są duże. Jak wyliczył Paweł Mogielnicki z portalu 90minut.pl spadek Śląska przesądzony jest w 86,1 proc.. Wisły w 11.6 proc.. Ale jak ja mawiał Kazimierz Górski dopóki piłka w grze…


Taczka dla prezesa

Fot. Tomasz Folta / PressFocus

Jeśli chodzi o najgorzej punktujący zespół na boiskach ekstraklasy wiosną, to jest nim nie kto inny, jak Wisła Płock, która w 14 ligowych grach w tym roku zdobyła ledwie 9 punktów, przegrywając aż 9 ligowych spotkań. I pomyśleć, że po 7 ligowych kolejkach tego sezonu z 16 punktami na koncie „nafciarze” otwierali ligową tabelę, będąc przed Rakowem i Legią! Potem nastąpił zjazd. Na cenzurowanym jest prezes klubu Tomasz Marzec, któremu ostatnio kibice w Płocku pod drzwi podstawili taczkę. Na wylocie z klubu jest dyrektor sportowy Paweł Magdoń, a nie wiadomo też co z trenerem Pavolem Stano (na zdjęciu). Spekuluje się, że Słowaka może zastąpić płocczanin z urodzenia Adam Majewski.


Kuriozalne oświadczenie

Fot. Adam Starszynski / PressFocus

Dopiero kilka dni po spadku Lechii, już 6 w historii gdańskiego klubu, Adama Mandziara – jeden z głównych „architektów” sportowej katastrofy zabrał głos, pisząc w komunikacie: „Spadek z Ekstraklasy to jedna z największych porażek, jakie przeżyłem. Jestem wkurzony i rozczarowany całą sytuacją. Teraz jednak proszę was, żebyśmy skończyli lamentować i tworzyć teorie spiskowe”. Kibice „biało-zielonych” już wcześniej dawali znać co myślą o Mandziarze. Jego zabawa z klubem z Pomorza skończyła się niestety źle…


Foto główne: Lukasz Sobala / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.