Zobacz
Do góry

„Paradoksem jest granie tego barażowego dwumeczu. Oba zespoły zasłużyły na awans”

Pięć pytań do Kamila Karcza, zawodnika LKS-u Czaniec


Po pierwszej połowie wydawało się, że bliżej zwycięstwa jest Polonia. Gdzie znaleźliście siły na walkę po przerwie?
Kamil KARCZ: Zapowiadaliśmy, że tanio skóry nie sprzedamy i to się potwierdziło. Mecz był ciekawy, trzymał w napięciu, nie odstawaliśmy w nim od rywali i podobnie będzie w rewanżu. Zdobyliśmy bramkę, przez niefrasobliwość straciliśmy gola na 1:1, ale mieliśmy świetne okazje, by objąć prowadzenie. Po strzale z dystansu wyszli na nie rywale, ale w drugiej połowie… Nie chcę użyć słowa dominacja, jednak mieliśmy dużą przewagę. Mogliśmy postawić kropkę nad „i” i do Bytomia jechalibyśmy z zaliczką i w lepszym nastroju.

 

Kto na tę chwilę jest faworytem do awansu?
Kamil KARCZ:  Pół na pół. Polonia już wie, że w środę nie będzie miała z nami łatwo. Na pewno będziemy szukać gola, bo innego wyjścia nie mamy. Paradoksem jest granie tego barażowego dwumeczu, bo oba zespoły zasłużyły na awans i już prezentując III-ligowy poziom. Zwycięzca jednak musi być jeden i mam nadzieję, że to będzie LKS Czaniec.

 

Po golu na 2:2 długo był pan opatrywany. To coś poważnego?
Kamil KARCZ:  Poszedłem na piłkę głową i rywal przejechał mi korkiem po czole. Krwi nie było, ale szrama na czole została. To nic poważnego. Jak się kocha to co się robi, to warto się temu poświęcać. My – mimo sporych osłabień kadrowych – zostawiliśmy na boisku serce.

 

Rywale byli zaskoczeni absencją Karola Lewandowskiego, waszego snajpera. To poważna strata?
Kamil KARCZ:  Nie tylko Karola brakowało. Nie mogli też zagrać Łukasz Zakrzewski i Tomek Kaczmarczyk, nasi czołowi obrońcy. Ze względu na nieobecność Karola musieliśmy trochę pokombinować z ustawieniem. Choć zwykle jestem prawym pomocnikiem, to zostałem przesunięty do ataku. Grałem na środkach przeciwbólowych, bo mam problemy z pachwiną i w ostatnich dniach byłem poddawany zabiegom.

 

I mimo tego zdobył pan bramkę i zaliczył asystę!
Kamil KARCZ:  Mogłem mieć dwie asysty. Szkoda, że Ilya nie wykorzystał mojego drugiego podania. Wynik rewanżu jest sprawą otwartą, niech wygra lepszy.

Rozmawiali Marek Hajkowski i Jacek Błasiak

 

Zobacz jeszcze: Marcin Lachowski przed barażami z LKS Czaniec

Lachowski: Chciałbym dołożyć swoją cegiełkę

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w niższe ligi

 • Mecz stulatków w blasku jupiterów

  Rozpoczynający się weekend będzie kolejnym akcentem obchodów jubileuszowego roku Ruchu Radzionków. Na pierwszy plan wysuwa się ligowa konfrontacja z Szombierkami, również...

  Maciej Grygierczyk15 listopada 2019
 • IV liga śląska. Futbol przewrotny

  Bytomscy „Zieloni” kilka jesiennych meczów rozgrywali w niedziele, znając już wyniki najgroźniejszych rywali w walce o eksponowane pozycje w tabeli, do...

  Redakcja12 listopada 2019
 • Niewytłumaczalna agresja

  W ostatnim czasie na boiskach niższych lig dwukrotnie doszło do naruszenia nietykalności cielesnej sędziego przez „piłkarzy”.

  Bogdan Nather29 października 2019
 • Faworyt jeden, ale…

  W sobotę w Wodzisławiu Śląskim dojdzie do „bratobójczego” pojedynku pomiędzy dwiema Odrami.

  Bogdan Nather19 października 2019
 • Świętochłowiczanin w drodze do elity

  Dawid Szulczek jest najmłodszym uczestnikiem bieżącej edycji kursu na licencję UEFA Pro. - Miałem sporo szczęścia, trafiając w życiu na ludzi,...

  Maciej Grygierczyk11 października 2019
 • Decor Bełk. Piotrowicz za sterem

  Na ławce szkoleniowca, po odejściu Jana Furlepy, zasiądzie nowy trener.

  mar24 września 2019
 • Piotr Ćwielong: Już nie chcę się tułać

  Rozmowa z Piotrem Ćwielongiem, wracającym na boisko w barwach IV-ligowego LKS-u Goczałkowice-Zdrój.

  Maciej Grygierczyk12 września 2019
 • Unia Książenice. Spojrzenie z góry

  Po pięciu kolejkach liderem II grupy IV ligi śląskiej jest beniaminek, Unia Książenice.

  Bogdan Nather11 września 2019
 • W Podlesiu czekają na „Niebieskich”

  Występująca na co dzień w „okręgówce” Podlesianka Katowice zmierzy się dziś (17.00) z Ruchem Chorzów w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski na...

  Maciej Grygierczyk10 września 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com