6 sekund przed końcem!

Bez zawieszonego Jeana Dupuya przystąpili tyscy mistrzowie Polski do krakowskiej części rywalizacji z podopiecznymi Rudolfa Rohaczka.

Już w I odsłonie sporo się działo, ale oba zespoły zjechały do szatni chyba zadowolone z zera z tyłu. Gdy jednak zaraz po wznowieniu Bartłomiej Jeziorski złapał 2 minuty, gospodarze zwietrzyli szansę i Jeremy Welsh po zagraniu Jewgienija Sołowiowa z bliska pokonał Ondreja Raszkę. Gdy po pięciu minutach Welsh i Sołowiow zamienili się rolami i z wielkiego zamieszania zrodziło się 2:0, tyszanie musieli w swojej grze coś zmienić. Gdy do boksu kar trafił Emil Oksanen, Paul Szczechura zmienił lot krążka po uderzeniu Jasona Seeda i GKS „złapał kontakt”. Ponieważ najlepszą obroną (wyniku 2:1) jest atak, krakowianie mocno rozpoczęli ostatnią tercję. W 48 min Darcy Murphy trafił w słupek, ale tyszanie zawsze mogą liczyć na Filipa Komorskiego. Właśnie on w 50 min wygrał wznowienie, po którym Bartłomiej Pociecha wyrównał uderzeniem z niebieskiej linii. Za chwilę karę złapał Alesz Jeżek, ale goście w tej przewadze niewiele zwojowali. Potem Raszka zwijał się jak w ukropie po uderzeniach Erika Nemca, Stepana Csamango i Murphy’ego. Poszturchali się jeszcze Taylor Doherty i Christian Mroczkowski, dostali po 2 minuty i zmierzało do dogrywki, z którą nie chciał się pogodzić Bartłomiej Jeziorski i w wielkim zamieszaniu zdobył zwycięskiego gola!

COMARCH CRACOVIA – GKS TYCHY 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Stan rywalizacji 1-2

1:0 – Welsh – Sołowiow – Gula (22:13, w przewadze), 2:0 – Sołowiow – Welsh – Csamango (27:53), 2:1 – P. Szczechura – Seed – Mroczkowski (33:01, w przewadze), 2:2 – Pociecha – Komorski (49:34), 2:3 – Jeziorski (59:54)

Sędziowali: Paweł Breske i Krzysztof Kozłowski oraz Grzegorz Cudek i Rafał Noworyta.

CRACOVIA: Pieriewozczikow; Dudasz (2) – Ignatowicz, Saukko – Kostromitin (2), Doherty (2) – Gutwald, Szaur – Gula; Kapica – Welsh – Sołowiow, Tiala (2) – Nemec – Oksanen (2), Ferrara – Goodwin – Murphy, Csamango – Jeżek (2) – Brynkus. Trener Rudolf ROHACZEK.

GKS: Raszka; Biro – Ciura, Seed – Martin, Pociecha – Kotlorz, Mesikammen – Novajovsky; Gościński – Komorski (2) – Jeziorski (2), A. Szczechura (2) – Cichy – Mroczkowski (2), Wronka – P. Szczechura – Marzec, Galant (2) – Rzeszutko – Witecki. Trener Krzysztof MAJKOWSKI.

Kary: Cracovia – 12 min, GKS – 8 min.