Legia straci swojego etatowego obrońcę? Jest propozycja z Czech

Adam Hlouszek może opuścić Legię Warszawa. Sprowadzeniem czeskiego defensora żywotnie zainteresowany jest FK Jablonec, którego zawodnik jest wychowankiem. Jeśli piłkarz nie zmieni barw teraz, za niespełna pół roku będzie mógł odejść za darmo, bowiem z końcem bieżących rozgrywek wygasa jego kontrakt z Legią. W stołecznej drużynie gra od trzech lat. Do granicy 100 występów w polskiej ekstraklasie brakuje mu już tylko trzech spotkań.

Ostatniego lata warszawianie na pewno nie przystaliby na ofertę kupna Hlouszka. Wynikało to z faktu, że – nie licząc uniwersalnego Artura Jędrzejczyka – nie mieli w zespole piłkarza, który mógłby zająć miejsce na lewej stronie obrony. W ostatnich dniach sytuacja uległa jednak zmianie. Rolę lewego defensora z powodzeniem może obsadzić Portugalczyk Luis Rocha sprowadzony z greckiego Panetolikosu.

Mistrzowie Polski stawiają na dalekowzroczną politykę transferową. Oprócz rekonstrukcji personalnej zespołu, który wiosną powalczyć ma o czwarty z rzędu tytuł, równoległy priorytet stanowi angaż młodych zawodników – mających stanowić o sile stołecznej jedenastki w kolejnych sezonach. Z myślą o tym podpisano kontrakty z dwoma utalentowanymi nastolatkami. Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko-Biała, 19 lat) złożył parafkę na 3,5-letnie umowie, z kolei Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz, 17) będzie zawodnikiem Legii do końca 2021 roku. Najbliższe półrocze obaj spędzą jednak jeszcze w swoich dotychczasowych klubach.

 

Adam Hlouszek w meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa
FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl