Zobacz
Do góry

Alasana Manneh wzmocnił pomoc Górnika Zabrze!

Alasana Manneh, 21-letni środkowy pomocnik rodem z Gambii został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. Poinformowała o tym strona klubowa zabrzan.


Ostatnie 1,5 roku Alasana Manneh spędził na wypożyczeniu w bułgarskim klubie Etyr Wielkie Tyrnovo. Umowę transferową Górnik negocjował i podpisywał z Barceloną. Transfer Manneha jest definitywny, piłkarz podpisał umowę, która obowiązywała będzie do końca czerwca 2022 roku.

Manneh trenuje z Górnikiem od początku okresu przygotowawczego. Wziął udział w zgrupowaniach w Wodzisławiu Śląskim oraz Poznaniu. W meczu z reprezentacją AFE zdobył bramkę.

Górnik Zabrze. Nadchodzi moment decyzji

– Manneh to piłkarz o dużym potencjale. Jest bardzo dobrze zaawansowany technicznie, ma świetny przegląd pola, strzela bramki, gra dojrzałą piłkę jak na 21-latka. Przeszedł cykl szkoleniowy w zespołach młodzieżowych Barcelony. Co ważne, zebrał już cenne doświadczenie podczas okresu wypożyczenia w piłce seniorskiej. Wiążemy z nim spore nadzieje na przyszłość. Choć przyjechał do nas z dalekiego kraju, wpisuje się w politykę Górnika, który chce stawiać na rozwój młodych piłkarzy. Jestem przekonany, że ciężko pracując pod okiem trenera Marcina Brosza będzie rozwijał swoje atuty, a Górnik wkrótce będzie miał z niego wiele pożytku – tak młodego Gambijczyka opisuje Artur Płatek, doradca zarządu i koordynator ds sportowych.

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com