Aluron CMC Warta Zawiercie. Cel – szóstka!

Patryk Niemiec, 24-letni środkowy, spędzi drugi sezon w zespole Aluronu CMC Warta Zawiercie. W poprzednim wystąpił w 31 spotkaniach: w 29 w PlusLidze oraz 2 w Pucharze Polski.


Zdobył łącznie 131 punktów. Skończył 81 ze 146 ataków, co daje mu 55 procent skuteczności oraz 44 procent efektywności. Dołożył do tego 12 asów serwisowych i 38 punktowych bloków.

– Patryk to wciąż młody gracz. Miniony sezon był dopiero drugim w karierze, w którym w większości meczów wychodził w podstawowym składzie. Nadal ma więc duże pole do rozwoju i liczymy, że w nadchodzących miesiącach będzie pokazywał stały progres – z nadzieją w głosie mówi prezes Aluronu CMC Warty Kryspin Baran.

Niemiec jeden mecz w poprzednich rozgrywkach – ostatni, ze Ślepskiem Malow Suwałki – miał wybitny. Zdobył w nim 11 punktów, w tym aż 7 po blokach. To jego rekord w karierze w tym elemencie. – Patryk to ciężko pracujący i utalentowany zawodnik. Swoją pracę traktuje poważnie i jest spragniony postępu. Zagrał świetnie w ostatnim meczu sezonu i pokazał, że oprócz zagrywki, ma jakość w ataku i bloku – chwali swojego podopiecznego trener Igor Kolaković.

– Przed nowym sezonem chcę być na boisku tak samo długo lub dłużej. Będę walczyć o pierwszą szóstkę – akcentuje Niemiec. – Muszę jeszcze sporo popracować nad atakiem. Na szczęście z Maxim (Cavanna, rozgrywający Aluronu CMC Warty – przyp. red.) spędziłem już rok, więc można powiedzieć, że będę ten rok do przodu i łatwiej będzie mi się z nim zgrać. Chciałbym też poprawić blok – dodaje.

Niemiec pochodzi z Kędzierzyna-Koźla i jest wychowankiem tamtejszego MMKS-u. Grał też w SMS Spała (z drużyną kadetów zdobył mistrzostwo Europy i świata), Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, Treflu Gdańsk i przez Aluronem CMC Wartą w Vervie Warszawa.


Fot. Rafał Rusek/PressFocus

Komentarze