Aluron CMC Warta Zawiercie. Wreszcie na parkiet!

„Jurajscy rycerze” podejmują dzisiaj GKS Katowice. – Ten sparing traktujemy jak próbę generalną przed rozgrywkami – mówi Kryspin Baran, prezes zawierciańskiego klubu.


Zawiercianie przygotowania do sezonu mieli mocno utrudnione. U dwóch zawodników testy na obecność koronawirusa były pozytywne i cała drużyna na kilka dni została odizolowana. W tym czasie nie trenowali ani nie rozgrywali sparingów. W piątek wreszcie wyjdą na parkiet. We własnej hali zmierzą się z GKS Katowice. Rewanż dzień później w Katowicach.

– Sparing z drużyną z Katowic będzie jedynym sprawdzianem naszej ekipy przed sezonem w Zawierciu. W związku z tym traktujemy go organizacyjnie jako próbę generalną kontrolowanego wejścia i wyjścia kibiców – mówi prezes klubu Kryspin Baran.

– Klub Kibica pomoże nam przeprowadzić ten test. Jego przedstawicielom zostanie udostępniona wyłącznie górna trybuna. Zachowane zostaną obostrzenia sanitarne, takie jak kontrolowane wejście i wyjście kibiców, mierzenie temperatury przed wejściem do hali oraz dystans społeczny między kibicami na trybunach. Dzięki tej próbie będziemy wiedzieć, jak radzić sobie organizacyjnie podczas spotkań PlusLigi – dodaje.


Czytaj jeszcze: Stawką jest przetrwanie rozgrywek

Ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z COVID-19, na żaden z meczów kontrolnych nie zostaną wpuszczeni przedstawiciele mediów ani osoby postronne.

Ze spotkań w Katowicach i Zawierciu zostaną przeprowadzone transmisje na żywo na mediach społecznościowych i kanale YouTube Aluronu CMC Warta Zawiercie.

Początek transmisji o godz. 16.15.

Fot. Łukasz Laskowski/PressFocus

Komentarze